Rüyada Camış Görmek

Rüyada Çarpmak

Rüyada Saçın Dökülmesi

Rüyada Okul Çantası Görmek

Rüyada Yağmur Yağdığını Görmek

Rüya Tabirleri Haziran 15, 2017
210 views

Rüyada yağmur yağdığını görmek, genel anlamı ile güzel ve hayır olan şeylere tabir edilir. Kısmet ve şans olarak değerlendirilir. Bolluğun ve bereketin geleceğine, işlerin artacağına ve ticaretin önünün açılacağına yorulur. Fakat rüyada yağmurun çok şiddetli yağdığını ve bu nedenle de her yeri talan ettiğini görmek iyi değildir. Zarar ve ziyana rivayet edildiği gibi kötü ve zor günlerin yaşanacağı anlamına da gelmektedir.

Rüyada yağmur görmek, rüyayı gören kişinin, iş hayatında ve aile hayatında çok kısmetli bir insan olduğuna, hanesinde bolluk ve bereketin hâkim olacağına ve çok iyi kalpli ve güzel ahlaklı insanlar ile tanışacağına alamet edilir.

Rüyada yağmur duası yapmak, hayırlı kazançların elde edileceğine, iş konusunda her zaman kısmetli olunacağına ve sağlık ve rahat bir hayat bir sürüleceğine işarettir.

Rüyada yağmur yağması, rüyayı gören kişinin gerek özel hayatından yana gerekse iş hayatından yana beklentilerinin gerçekleşmesinin çok uzak olmadığına ve yakında kendisine mutluluk verecek bazı güzel olayların meydana geleceğine işaret eder. Sevinç olarak kabul edilirken bir diğer yandan da kurtuluş olarak yorumlanır.

Bir kişinin rüyasında yağmurda ıslandığını görmesi büyük bir şans olarak kabul edilir. Rüya sahibinin tüm sıkıntılarının, dertlerinin ve sorunlarının biteceğine, evine huzurun ve bereketin geleceğine, dualarının kabul olacağına ve gönlünden geçenlerin gerçekleşeceğine rivayet edilir.

Bu rüya suyun temiz olup olmamasına bağlı olarak iki şekilde tabir edilir. Eğer yağmur suyu temiz ise çok güzel ve büyük kısmet getirecek bir işe girileceğine yorulur. Rüyada yağmur suyu pis ve çamurlu ise çok kötü olaylar ile yüzleşmek zorunda kalınacağına işarettir.

Bir konunun ısrarlı şekilde devam etmesi anlamına gelir. Örneğin rüyayı gören kişi iyi bir dönemdeyse o dönemin istikrar göstereceğine ve aynı doğrultuda devam edeceğine, eğer kötü dönemdeyse de bu durumun bir süre daha süreklilik göstereceğine işaret eder. Rüyada çok yağmur yağması nedeniyle, sel basması ya da heyelan olması gibi doğal afetlerin yaşanması  rızıkta ya da işlerde yaşanacak zarar ve ziyana yorulur. Rüyada çok yağmur yağması nedeniyle suya kapıldığını görmek, bazı olaylar karşısında kayıtsız kalmak ve kendini olayların ve de hayatın akışına bırakmak zorunda olmak demektir.

Rüya sahibinin zor durumda kalacağına ve bugünlere dair hiçbir birikim yapmaması ya da önlem almaması nedeniyle bir hayli zorlanacağına ve bu çaresiz durumdan kurtulmak için büyük bir çaba göstermek mecburiyetinde olacağı anlamına gelir. Kişinin, özellikle maddi anlamda az da olsa bir şeyler tutmuş olsa hiç zorlanmadan aşacağı bir gelişmede bunu yapmadığı için kendisine çok kızacağına ve bunun ceremesini  çekeceğine alamet eder. Rüyada şiddetli yağmur yağması ve ardından güneş çıkması, sıradan olmayan büyük ve önemli bir müjde almaktır. Rüyada şiddetli yağmurun ardından Gökkuşağı çıktığını görmek, kurtuluşun yakın olması demektir.

Rüyada üzerine ılık ve hoş bir yağmur yağdığını görmek, afiyet içinde olmaya, eğlenmeye, hoş vakit geçirmeye, mutluluktan güzelleşmeye ve sağlık bulmaya delalet eder. Rüyada üzerine şiddetli yağmur yağdığını, bu nedenle çok ıslandığını ve üşüdüğünü görmek, yaşanacak olumsuz bir gelişme karşısında deyim yerindeyse elinin ayağının titremesine, kendini şaşırmaya ve doğru seçimler yapma yetisini kaybetmeye yorulur. Rüya sahibinin bu olayda soğukkanlı davranamaması nedeniyle işlerin karışmasıdır.

Zeval getirecek bir takım durumların ortaya çıkması anlamına gelir. Evdekileri rahatsız ve tedirgin edecek ve canlarının sıkılmasına neden olacak olaylardır. Durağan giden günlerin ve aile yaşantısının bozulması demektir. Rüyada evin içen çok yağmur yağdığını ve evi su bastığını görmek, parasız kalmaya ve deyim yerindeyse züğürt gezmeye işaret eder. Rüyada evin içine yağmur yağması ve ev halkının ıslanması, grip ya da nezle gibi ayakta geçirilecek ve önemli olmayan bulaşıcı bir hastalıktır.

Rüyada kış mevsiminde yağmur ve kar yağdığını görmek, zahmetle gelecek bereket demektir. Rüyayı gören kişinin uğraşlarının karşılık vermesi sonucunda amacının gerçekleşmesine, gelirinin çoğalmasına bu sayede hayatının daha bir kolay hale gelmesine delalet eder. Rüyada yaz mevsiminde yağmur ve kar yağdığını görmek iyi değildir. Kötü olaylarla sınav edilmeye, üzülmeye, yenilmeye, vazgeçmeye ve yaşadıklarından ötürü isyan etmeye yorulur.

Rüyada evdeyken bardaktan boşanırcasına yağmur yağdığını görmek, yaşanacak maddi bir kaybı büyük ve kayda değer bir zarar almadan fakat para kaybederek atlatmak anlamına gelir. Bu kayıp yeniden biriktirilemeyecek kadar önemli olmayacaktır. Rüyada dışarıdayken bardaktan boşanırcasına yağmur yağdığını ve ıslandığını görmek, rüyayı gören kişinin kendisine hayrı ve yardımı dokunacağını düşündüğü yollardan umut gelmeyeceğine alamet eder. Her seferinde işe yarayan bu yöntem bu defa işlemez olacak demektir.

Rüya sahibinin en zor anında karşısına çıkacak fırsatlar olacağına işaret eder. Örneğin; sıkıntıların giderilmesi için kişinin ihtiyacı olan eğer paraysa paraya ulaşacağına, eğer şifaysa da şifasını bulacağına alamettir. Rüyada karanlıkta yağmur yağdığını ve önünü göremez olduğunu görmek, rahatın, düzenin ve sağlığın bozulması anlamına gelir. Rüyada gece karanlığında yatağında uyurken yağmur yağdığını görmek, bazı aksiliklerden ya da sorunlardan etkilenmemektir.

Rüyada güneşli bir havada deniz kenarında güneşlenirken ya da denize girerken yağmur yağdığını görmek, plan değişikliği yapmak zorunda bıraktıracak bir takım mecburiyetlerin yaşanmasına alamet eder. Rüyada kapalı bir havada ve tam da mevsiminde deniz kenarında yürürken yağmur yağdığını ve şemsiye açtığını ya da montuna sarındığını görmek, güvende kalmaya, sağlıklı olmaya ve hep vaktinde ve uygun harekete geçmeye yorulur.

Rüyada evde, iş yerinde ya da bir kafe gibi sıcak bir yerdeyken karla karışık yağmur yağdığını ve camdan keyifle bunu izlediğini görmek, çok huzurlu olmaya vesile olacak gelişmelerin yaşanması anlamına gelir. Yani hayır demektir. Rüyada sokakta yürürken karla karışık yağmur yağdığını ve bundan etkilendiğini görmek, deyim yerindeyse aç açıkta kalmaya yani fakirleşmeye, sefalete düşmeye, zor durumda kalmaya ve çaresiz olmaya alamet eder.

Rüyada zaten soğuk ve kasvetli olan bir havada mezarlıkta yağmur yağdığını görmek, kişiye üzüntü veren bir durumla baş etmeyi ve onunla yaşamayı öğreneceğine ve durumu olduğu gibi kabullenerek her şeyin kendisi için daha basit hale gelmesini bileceğine delalet eder. Rüyada güllük gülistanlık bir havada mezarlıkta yağmur yağdığını görmek, beklenmedik bir anda yaşanacak maddi ya da manevi kaybın yaratacağı şoka ve olumsuz etkiye yorulur. Rüyada mezarlıkta tam da ölünün defnedileceği anda yağmur yağdığını ve cenaze kalabalığının ıslandığını görmek, bir uğursuzluk karşısında etkilenecek kişiler arasında olmak demektir.

Rüyada denizde sıcak ve inceden bir yağmur yağması, rüyayı gören kişinin keyfine keyif, neşesine neşe, mutluluğuna da mutluluk katacak kadar güzel ve müjdeli bir haber almasıdır. Rüyada denizde yüzerken birden havanın soğuduğunu ve yağmur yağdığını bu nedenle de denizden çıkmak zorunda kaldığını görmek, olumlu beklentiler içerisindeyken hüsrana neden olacak durumlarla karşılaşmaya işaret eder.

Yaşamın akışını ters yönde etkileyecek, bu nedenle rüyayı gören kişinin isteklerini bir süre ertelemek zorunda bıraktıracak, onun heveslerinin kırılmasına ve heyecanının sönmesine neden olacak bazı olaylar silsilesidir. Hayalleri gerçekleştirmenin ve muradına ermenin deyim yerindeyse bir başka bahara kalacağı anlamına gelir. Rüyada gök gürültülü yağmur yağdığını ve korkup kaçtığını görmek, kişinin gideceği bir yerde ya da içinde bulunacağı bir olayda kendini emniyette hissetmeyeceğine ve bu nedenle yaşayacağı kaygıya yorulur.

Rüyada kapalı bir mekandayken yağmur yağdığını ve şimşek çaktığını görmek, başkalarının başına gelecek melanetli bir olaya şahit olmak demektir. Rüyada dışardayken yağmur yağdığını ve şimşek çaktığını görmek de kişinin direkt kendisini ilgilendirecek şahsi bir meselenin baş göstereceği ve bunun da kendisini çok rahatsız edeceği anlamına gelir.

Yağmur vakitli ve dozunda yağdığı sürece bereketi, bolluğu ve şifayı ifade eder. Aşırı yağması durumunda can sıkıcı ve keyif kaçırıcı olduğunu herkesçe malumdur. Bireyin rüyasında hoşuna gidecek şekilde yağmur yağdığını görmesi, onun pozitif ve umutlarla dolu olması dolayısıyla hayata hep dolu tarafından baktığı anlamına gelir. Fakat bireyin rüyasında kasvetli ve soğuk bir havada çok fazla yağmur yağdığını görmesi onun kötümser olmasına neden olacak bir duruma maruz kalmış olması nedeniyle karamsar bir ruh haline sahip olduğunu gösterir.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
Rüyada Zılgıt Görmek

Rüyada Zılgıt Görmek

Haziran 15, 2017
165 views
Rüyada Zıbın Görmek

Rüyada Zıbın Görmek

Haziran 15, 2017
178 views
Rüyada Ziyaret Görmek

Rüyada Ziyaret Görmek

Haziran 15, 2017
159 views
Rüyada Ziyafet Görmek

Rüyada Ziyafet Görmek

Haziran 15, 2017
162 views
Rüyada Ekmek Hamuru Görmek

Rüyada Ekmek Hamuru Görmek

Haziran 15, 2017
234 views
Rüyada Zorla Evlenmek

Rüyada Zorla Evlenmek

Haziran 15, 2017
178 views
Rüyada Zorla Evlendirilmek

Rüyada Zorla Evlendirilmek

Haziran 15, 2017
181 views
Rüyada Zombi Görmek

Rüyada Zombi Görmek

Haziran 15, 2017
197 views
Rüyada Zorlanmak

Rüyada Zorlanmak

Haziran 15, 2017
176 views
Rüyada Zülfikar Görmek

Rüyada Zülfikar Görmek

Haziran 15, 2017
151 views
Bunlar da var!
Bursa Osman Gazi ve Orhan Gazi Türbeleri

Bursa Osman Gazi ve Orhan Gazi Türbeleri

Mart 28, 2017
3.136 views
Rüyada Dalgıç Görmek

Rüyada Dalgıç Görmek

Haziran 15, 2017
137 views
Rüyada Ödül Görmek

Rüyada Ödül Görmek

Haziran 15, 2017
146 views
Rüyada Taksiye Binmek

Rüyada Taksiye Binmek

Haziran 15, 2017
164 views
Rüyada Not Defteri Görmek

Rüyada Not Defteri Görmek

Haziran 15, 2017
152 views
Rüyada Ebe Görmek

Rüyada Ebe Görmek

Haziran 15, 2017
235 views
Rüyada Elbise Görmek

Rüyada Elbise Görmek

Haziran 15, 2017
167 views
Rüyada Makyaj Görmek

Rüyada Makyaj Görmek

Haziran 15, 2017
143 views
Rüyada Kadın Kadına Sevişmek

Rüyada Kadın Kadına Sevişmek

Haziran 15, 2017
289 views
Rüyada Nişanlı Olmak

Rüyada Nişanlı Olmak

Haziran 15, 2017
130 views
Rüyada Baba Olmak

Rüyada Baba Olmak

Haziran 15, 2017
157 views