Rüyada Daire Görmek

Rüyada Para Almak

Rüyada Ünlü Birini Görmek

Rüyada Para Kaybetmek

Rüyada Nohut Görmek

Rüya Tabirleri Haziran 15, 2017
225 views

Rüyada nohut görmek şansın dönmesi, rızkın çoğalması, işlerde bereket olması anlamına gelirken aynı zamanda da meşakkat anlamına gelir. Rüya sahibi kazancını çok çalışmak ve çok yorulmak suretiyle kazanacaktır.

Yani rüyasında nohut gören kişinin kolay para kazanma şansı yoktur ama kısmeti açıktır. Fakat bazı rüya tabirleri rüyada nohut görmeyi, hayırsız, rüya sahibine yar olmayacak, boğazından geçmeyecek ya da cebine girmeyecek kazanç şeklinde tabir ederler.

Rüya sahibi için alacağı toplu iş ya da toplu kazanç anlamına gelir. Rüya sahibi büyük ve kendisine faydası olacak, hayır göreceği bir iş teklifi alacak demektir.

Rüya sahibinin bir işle kafasının fena şekilde meşgul ve karışık olduğu ile tabir edilir. Rüyasında nohut pişirdiğini gören kişi, yeni bir iş kovalıyor ve kafasında onun planlarını yapıyordur.

Rüya sahibinin eline geçecek olan birden fazla kısmet olarak değerlendirilir. Rüya sahibi bu fırsatları doğru ve akılcıl bir şekilde değerlendirirse, iyi bir kazanç elde edebilir hatta kendi işini kurarak bundan sonrası için işinin patronu olarak para kazanabilir.

Rüya sahibi için sıkıntı ve zahmet anlamına gelir. Rüya sahibinin çok istediği bir şeye sahip olabilmesi için gecesini gündüzüne katarak, büyük bir özveri ile çalışması gerektiğine delalet eder. Rüya sahibi bir süre eziyet ve zorluk çekecek ama sonunda istediği şeye kavuşacaktır.

Rızık ve bol kazanç anlamına gelirken aynı zamanda hayırlı haberler almaya ve mutluluğa işaret eder. Rüyada mercimek görmek uzun bir ömre ve sağlıklı olmaya da tabir edilir.

Güvende olmaya ve şüphelerden kurtulmaya yorulur.

Bir çuval içinde pişmemiş nohut görmek büyük bir zenginliğin alameti olduğu gibi, kişinin yapacağı bir işten kendisinin dahi beklemediği olumlu sonuçlar alarak maddi durumunu bir anda düzelteceğini, hayat koşullarının hızlı bir şekilde iyileşeceğini, elinin bollaşmasıyla pek çok mal ve eşya alacağını bildirir. Bir avuç pişmemiş nohut görmek haneye girecek ek kazanca ve bir borcun ödenmesinde yaşanacak kolaylığa, eşin işe girmesine veya çocukların çalışmaya başlamasıyla rahata ermeye tabir edilir.

Haşlanmış nohut emeklerin, verilen gayretlerin maddi anlamda karşılığının alınacağı, ürün ve mahsullerin iyi para edeceği bir yıl geçirmeyi ifade eder. Kişiye maddi konuda müjdeli haberler geleceğini bildiren rüya, evde herkesin mutlu olduğu, iyi ilişkiler kurulduğu ve arzu edilen pek çok şeyin satın alınacağı, bolluk içinde bir sürecin habercisidir. Nohut haşlamak ise yüklü meblağda bir yatırım yapılacağını, birikmiş parayı bir eve veya taşınmaza bağlayarak uzun vadede yüksek kazanç elde edecek olmayı tabir eder.

Nohut alan kişi ailesinden kalan mirası bir servete dönüştürür ve aklını, pratik zekasını kullanarak hayat koşullarını çok ileri bir noktaya taşır. Kısmetlerin arka arkaya geleceği, evdeki bereketin dolup taşacağı, herhangi bir şekilde rızkını kazanmakta zorluk çekmeyecek olan rüya sahibinin işlerinde de kolaylık elde edeceğini işaret eder. Prensipli ve disiplinli çalışmasıyla kişiyi bekleyen geleceğin parlak başarılarla dolu olacağını muştulayan rüya, kazancın da bu süreçte yükseleceğini, kişi bekarsa evleneceği kimsenin de maddi olanaklarının iyi olacağını bildirir.

Ele geçen bir fırsatı bir türlü göremeyen ve değerlendirmekte geç kalan rüya sahibinin hayat boyu duyacağı pişmanlığın tabiridir. Küflenmiş nohut borçlarda bir artış olacağını, rüya sahibinin bir türlü iki yakasını bir araya getiremeyeceği gibi, eşinin, çocuklarının isteklerini gerçekleştirememekten dolayı üzüntü duyacağını işaret eder. Kazancın bereketsiz olması nedeniyle huzursuz bir hayat sürdürüleceğini, elindekilerin değerini bilmeyen kişilerin akıllarının sonradan başlarına geleceğini de ifade eder.

Çiğ nohut yemek genellikle makbul olmayan işler peşinde koşulduğunu ve kişinin ailesinin hoşuna gitmeyen bir yaşam tarzı benimsediğini ifade ederken, günaha girmekte beis görülmediğini, dini inancına gereken önemi vermeyen rüya sahibinin kendisine yapılan uyarılar karşısında sert bir tutum takındığını da bildirir. Acele verilen kararların sonucunda zarar etmek, başkalarının aklıyla girişilen işlerden beklenenleri elde edememek ve yaşanılan hayal kırıklıkları neticesinde özgüven eksikliği yaşamak manasına da gelir.

Kavrulmuş nohut erişilen rahatlığı, rehaveti, bugüne dek yapılan çalışmaların neticesini alıp, köşesine çekilen rüya sahibinin hayatını belli bir standartta sürdüreceğini bildirir. Genellikle erken emekliye ayrılmayı ifade eden rüya, sahip olunan maddi koşulların kişinin bundan sonraki hayatını çalışmadan, dinlenerek ve gezerek geçirmesine yeteceğini, kimseden yardım istemeden, kendi imkanlarıyla konforlu şekilde yaşayacağını tabir eder. Kavrulmuş nohut genç kimseler için ailelerinin kendilerine sundukları maddi imkanlar sayesinde hayattan yara almadan, sıkıntıya düşmeden yaşayacaklarını, işlerini kurarken sorun yaşamayacakları gibi, hazır para sayesinde lüks içinde olacaklarını da ifade eder.

Düğün anlamına gelir ve bekar kişilerin yakın zamanda yuva kuracaklarına veya yetişkin evlatları olanların söz, nişan gibi bir tören için hazırlık yapmaya başlayacaklarına alamettir. Zengin bir aileye gelin gitmek demek olduğu gibi, kişinin maddi herhangi bir sorununun kalmayacağını, iş arayanlar için parayla ilgili sorumluluk alacakları birimlerde görev yapacaklarını veya bankada çalışacaklarını işaret eder.

Tarlada nohut toplamak zorluk çekilecek işler yapılacağını, fiziksel açıdan yorgunluk çekileceğini ancak ilerleyen zamanlarda çekilen tüm sıkıntıları unutturacak güzel sonuçlar alan rüya sahibinin yüzünün güleceğini nitelendirir. Nohut toplayan kişinin çok sayıda çocuğu olur ve evinin rızkı tükenmez. Berekete yorumlandığı gibi, tamamen alın terine dayanan paralar kazanmanın, çocuklarına helal lokma yedirmenin gururunu taşımanın da alametidir.

Ticari işlere merak salan rüya sahibinin kendisine destek verecek bir arkadaşıyla ortak olup kısa zamanda işleri büyüteceğine ve sonrasında ortağından ayrılıp işin başına kendisinin geçeceğine yorumlanır. Baht açıklığı, şansın yaver gitmesi demek olan rüya, bu dönemde her türlü yatırımın doğru olacağını, alınacak mallardan yüksek kar elde edecek olan rüya sahibinin başka işlere de girişerek açılımlarda bulunacağını ifade eder. Kişinin cebine giren kazançtaki artışa dikkat çeken rüya, zihinsel açıdan yoğun günler geçirileceğini ve duygusal olayların gerisinde kalınacağını da haber verir.

Yeni ve çok kazançlı, kişiye pek çok olanak, yaşam konforu sağlayacak bir işe girileceğini, özellikle işsizlik çeken kimselerin bir anda açılan talihleri sayesinde pek çok işten seçim yapacak duruma geçeceklerini, kısmetsizliklerin son bulacağını bildirir. Evlilik niyetini, ev kurma hayallerinin gerçek olacağını, peşin parayla alınacak bir evi de işaret eden rüya, kutlamaların, erkek evlat sahibi olmanın da müjdesidir.

Yeni başlanan bir işin gayretlerle ve mücadeleyle büyütüleceğine ve geleceğe dönük planlar yapmaya alamettir. Bugününü sağlama almaya çalışan kişinin aynı zamanda ilerleyen zamanları da göz önünde bulunduracağına, altın veya döviz gibi yatırımları sayesinde parasını katlayacağına tabir edilirken, hayırla sonlanan işlere girişileceğini, evlilikte de istenilen gibi bir hayata sahip olunacağını ifade eder. Küçük ama kişiyi rahatlatan birikimlerin sonrasında zengin bir yaşama neden olacağına da yorumlanır.

Elindeki malın değerini bilememek, kendisine kalan mirası çarçur etmek ve hiçe dönüştürmek demektir. Sahip olunan rahatlığın sona ereceğine, kişinin azla yetinmeyi bilmediği gibi, kadir kıymet bilmeden yaşaması yüzünden zor günlerinde yanında yöresinde kimseyi bulamayacağını, bekar kişilerin aşırı cimri biriyle evlenmeleri halinde varlık içinde yokluk çekeceklerini ifade eder.

Zengin kimselerin çevrelerinde menfaatinin peşinde koşan ve kişinin sahip olduklarına göz koyan, kötü niyetli, günahkar insanların var olduğuna, bu kişilere dikkat edilmediği takdirde yüksek meblağlarda kayıpların yaşanacağına alamet eder. Elde edilecek kazancın kişiye huzur getirmeyeceğine ve para sahibi olunsa da manevi açıdan tatmin olunmayacağını da ifade eder.

Kuru fasulye de nohut gibi mal ve para konusunda rahatlık içine girileceğini, kişinin emek verdiği işlerde alın teriyle elde edeceği kazancın kendisini tatmin edeceğine, herhangi bir mali kriz içinde olanların da kısa sürede durumlarını düzelteceklerine tabir edilir. Mahsulün yüksek olacağı, satılan mallardan yüz güldürecek paralar kazanılacağını ifade eden rüya, yapılan planların tek tek gerçek olacağını, doğru yolda ilerlendiğini gösterir.

Bakliyat genellikle bereketi ifade eder ve gören kişi için hayırlı kazanç, iş konusunda şanslı olmak demektir. Çuvallar dolusu bakliyat gören kişiler tüccar olur veya ticarette nam salan insanlar haline gelirler. Çalışma alanında belli bir saygınlığa erişmenin, iş teklifleri almanın, ortaklıklarda güven duygusunun artacağının tabiridir. Aile veya akrabalarla girişilecek ortak bir işin kişiye bir ömür yetecek paralar kazandıracağını da müjdeler.

Kişinin kendisini her anlamda rahat ve güvende hissettiğini, sürekli kafasında projeler geliştirdiğini, hayal kurduğu gibi, akılcı yaklaşımlara sahip olduğunu bildirir. Aynı zamanda birden fazla işle iştigal etmenin ve muvaffak olunduğunun da ifadesidir.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
Rüyada Zılgıt Görmek

Rüyada Zılgıt Görmek

Haziran 15, 2017
233 views
Rüyada Zıbın Görmek

Rüyada Zıbın Görmek

Haziran 15, 2017
247 views
Rüyada Ziyaret Görmek

Rüyada Ziyaret Görmek

Haziran 15, 2017
222 views
Rüyada Ziyafet Görmek

Rüyada Ziyafet Görmek

Haziran 15, 2017
230 views
Rüyada Ekmek Hamuru Görmek

Rüyada Ekmek Hamuru Görmek

Haziran 15, 2017
316 views
Rüyada Zorla Evlenmek

Rüyada Zorla Evlenmek

Haziran 15, 2017
254 views
Rüyada Zorla Evlendirilmek

Rüyada Zorla Evlendirilmek

Haziran 15, 2017
245 views
Rüyada Zombi Görmek

Rüyada Zombi Görmek

Haziran 15, 2017
270 views
Rüyada Zorlanmak

Rüyada Zorlanmak

Haziran 15, 2017
241 views
Rüyada Zülfikar Görmek

Rüyada Zülfikar Görmek

Haziran 15, 2017
214 views
Bunlar da var!
Rüyada El Ele Görmek

Rüyada El Ele Görmek

Haziran 15, 2017
202 views
Rüyada Cam Kapı Görmek

Rüyada Cam Kapı Görmek

Haziran 15, 2017
219 views
Rüyada Kafe Görmek

Rüyada Kafe Görmek

Haziran 15, 2017
210 views
Rüyada Oğlan Çocuk Görmek

Rüyada Oğlan Çocuk Görmek

Haziran 15, 2017
223 views
Rüyada Fayans Görmek

Rüyada Fayans Görmek

Haziran 15, 2017
216 views
Rüyada Zar Görmek

Rüyada Zar Görmek

Haziran 15, 2017
211 views
Rüyada Uçmak

Rüyada Uçmak

Haziran 15, 2017
254 views
Rüyada Ultrason Görmek

Rüyada Ultrason Görmek

Haziran 15, 2017
353 views
Rüyada Öğüt Görmek

Rüyada Öğüt Görmek

Haziran 15, 2017
183 views
Rüyada Yalınayak Görmek

Rüyada Yalınayak Görmek

Haziran 15, 2017
213 views
Rüyada Zürafa Görmek

Rüyada Zürafa Görmek

Haziran 15, 2017
192 views