Rüyada Pantolon Almak

Rüyada Acı Biber Görmek

Rüyada Ofis Görmek

Rüyada Felaket Görmek

Rüyada Kaçmak

Rüya Tabirleri Haziran 15, 2017
213 views

Rüyada kaçmak hayırlı işlere delalet eder. Yapılan hatalardan dönmeye ve onlardan ders almaya, dini vecibeleri yerine getirmeye başlamaya, tehlikeden uzaklaşmaya, kazadan ve beladan uzak olmaya işaret eder. Makam ve saygınlık sahibi olan bir kimsenin rüyasında kaçtığını görmesi, onun işinde çok daha başarılı olacağı anlamına gelir. Rüyasında cesurca, bir an bile tereddüt etmeden kaçan kişi için hayatın sonu gelmiş demektir yani ölümün işaretidir.

Rüyada kişi, kendisini vatani görevini yaparken kaçtığını görüyorsa, yenilgi anlamına gelir. Rüyada büyük ve belalı bir kavgadan kaçmak, çekilen zorlukların ve sıkıntıların biteceği anlamına gelir. Rüyada kaçmak aynı zamanda kişiyi derinden etkileyen bir olayı bir türlü üzerinden atamaması anlamına da gelir.

Rüyasında hane içinde bir yere gizlendiğini gören kişi, çevresi tarafından telkin edileceği bir durumla karşılaşacak demektir. Bebek bekleyen bir anne adayı rüyasında gizlendiğini görürse bebeğinin kız olacağı anlamına gelir. Kişinin dağlık bir yere gizlenmesi, vefalı bir kimseden destek ya da yardım göreceğine delalettir.

Rüyasında bir düşmanından kaçtığını gören kişi, dertlerden, sıkıntılardan, kazadan, beladan ve tehlikeden uzaktadır.

Rüyada bir hayvandan kaçtığını gören kişi, kendisini alt etmeye çalışan rakiplerine karşı ya da iş yerinde ayağını kaydırmak isteyen bir kimseye karşı zafer elde edecek demektir.

Rüyada evden kaçtığını gören kişinin hayatında radikal ve yeni değişiklikler olacak demektir.

Rüyada koşarak kaçmak, kişinin kıvrak zekâsına ve pratik düşünme tarzına işaret eder. Rüyasında koşarak kaçtığını gören kişi, büyük bir ustalıkla, her türlü dertten ve beladan kolaylıkla sıyrılabilir.

Rüyasında tehlikeden kaçtığını gören kişi, zor duruma düşecektir. Yaptığı bir haranın ya da sözlediği bir sözün yol açacağı sıkıntının ortasında kalacağına ve bu yüzden uzun süre sorunlarla boğuşacağına yorulur.

Çok başarılı bir iş yapılacağına, kazancın eskisine oranla daha da artacağına, sağlık sorunlarının ortadan kalkacağına, işlerin düzene gireceğine ve eğitim konusunda yeni bir sayfa açılacağına, ancak ortaya çıkacak kötü bir durumdan ötürü işlerin bir anda aksamaya başlayacağına ve hayatın bu durumdan çok olumsuz etkileneceğine alamettir.

İş hayatında yapılan çalışmaların kötü bir duruma düşmesine, atılan adımların başarı getirememesine ve sürekli aksiliklerle karşılaşılmasına neden olan bir kişinin varlığına, bu kişinin bundan sonra yapmak isteyebileceği kötülüklerden korunmak için dikkat edilmesi gerektiğine yorulur.

Zaten isteksiz ve gönülsüzce yapılan bir işi deyim yerindeyse baştan savma yani özensiz yapmaya işaret eder. Rüyayı gören kişinin birinin ricası üzerine ona zoraki yardım edeceğine ve bunu da kendisine hissettire hissetire yapacağına yorulur. Rüyayı gören kişi o işi bir an önce bitireyim de gideyim diye sabırsızlanacak demektir.

Rüyayı gören kişinin laf konusunda başedemeyeceği bir kimse ile münakaşadan uzak duracağı anlamına gelir. Kişinin kendisini açıklama konusunda kendisine hak vermeyen ve onu sürekli olarak susturarak üstün gelen bir kimseye karşı özellikle mesafeli olmasına işarettir.

Düzgün, sakin ve huzurlu bir hayat sürme çabasına delalet eder. Rüyayı gören kişinin paradan, zenginlikten, şan ve şöhretten önce sağlıklı ve mutlu olmaya önem verdiğine hiç birşeyi bunların üzerinde tutmadığına ve hırsın gereksiz olduğuna inandığına alamettir.

Rüyayı gören kişinin mesleğinde usta ya da uzman olmuş bir kimsenin yanında kendini eğiterek meslek edineceğine, diplomalı ya da üniversiteli olmamış olmasının başarısına engel olamayacağını göstererek alaylı olacağına yorulur.

Kişi iş hayatı içinde dostuna haksızlık ediyor demektir. Rüyayı gören kişinin kendisine gönülden değer veren, ona karşı duyguları konusunda samimi, kolay bulunmayacak, candan ve dürüst bir arkadaş edinme şansını bir sözü ya da davranışı ile farkında olmadan kaçıracağına delalet eder.

Rüyayı gören kişinin önyargıyla yaklaşacağı ve aslında kendisine çok kazandıracak ve başarılı olabileceği bir iş konusunda peşin hüküm vereceği, bu konuda hata yaptığını farkettiğinde de çok geçmiş olacağına işaret eder. Kişinin kendisine hiç şans vermeyeceği bir konuya ve sonradan bu konudaki pişmanlığına yorulur.

İsabetli bir davranışta bulunmak demektir. Yani rüyayı gören kişinin kendisine zararı dokunacak kimselerle iletişimini koparması ya da daha başından hiçbir şekilde iletişim kurmaması demektir. Kişinin kafasının rahat olmasını istediğine ve etrafında gereksiz, mantıksız ve sağduyudan uzak kimseleri bulundurmadığına alamettir.

Rüyayı gören kişinin olası tehlikelerden, belalardan ve özellikle de kötü insanların şerrinden kaçınması anlamına gelir. Kişi, gerek can, gerekse mal konusunda emniyetini garantiye almadan rahat etmeyen, plansız iş yapmayan ve tabiri caizse boyunu aşan işlere kalkışmayacak kadar kendini bilen bir kimsedir.

Kişinin yaşadığı bazı korkulara işaret eder. Rüyayı gören kişinin yaşama karşı kendini çoğu kez savunmasız hissettiğine, kötü şeyler yaşayacağını düşündüğüne ve hiçbir zaman birine tam olarak güvenemediğine delalet eder.  Aynı zamanda, işlerin daha büyük bir sorunla karşılaşılmasından ötürü büyük bir açmaza gireceğine ve maddi olarak çok sorun yaşanacağına yorumlanır.

Rüyayı gören kişinin başından geçmiş tatsız ve kötü bir olayın etkisinden olduğuna ve onu tekrar yaşamaktan çekindiğine yorulur. Kişi, ruhsal olarak atlattığı bir dönemi kendisine hatırlatacak bir olayla karşılaşabilir bu da duygusal dünyasını yeniden karıştırabilir.

Kişinin yapmayı çok istediği ve bu nedenle kafaya taktığı birşeyi tüm engellemelere ve itirazlara karşı yine de yağacağına alamet eder. Kişinin bir konuda kendi bildiğini okuyacağına, deyim yerindeyse çevresinden yükselecek çatlak seslere taviz vermeyeceğine yorulur.

Bir olay sonrasında tövbe etmek anlamına gelir. Rüyayı gören kişinin tabiri caizse dilinin yanmasına neden olacak bir duruma düşeceğine sonra da bunun kendisine ders olması sayesinde yoğurdu üfleyerek yiyeceğine yani aynı hatayı tekrarlamamaya ant içeceğine delalettir.

Rüyayı gören kişinin baskıdan ve zorlamalardan son derece rahatsız olduğuna ve bu konuda çevresindekiler karşı kesin bir tavır sergilediğine alamettir. Kişinin, kendisinden büyük beklentiler içerisinde olunmaması ve başkaları tarafından yönlendirilmeye çalışması en haz almadığı durumlardan biridir.

Kişinin monotonluktan, durgun ve sıkıcı bir yaşam tarzından haz etmediği anlamına gelir. Kişinin yaşama heyecanı sayesinde kıpır kıpır, yerinde duramayan, gezmeyi, eğlenmeyi, yemeyi içmeyi, yani yaşamayı seven ve yaşamayı bilen bir kimse olması nedeniyle sorunlu kimselerden ve gergin ortamlardan uzak durması demektir.

Şans demektir. Rüyayı gören kişinin şansının yaver gitmesi sayesinde bir belayı ucuz atlatacağı anlamına gelir. Örneğin; bir kazaya ya da iflasa teğet geçmeye yani onu yaşamaktan kurtulmaya yorulur. Ayrıca, bir şans oyunundan yüklü miktarda bir ikramiye kazanılabileceğine ve bu ikramiyenin iş hayatına atılmak için kullanılabileceğine işaret eder.

Büyük bir sorunla karşılaşmaya ve o sorunu soğukkanlı davranarak en az zarar ve ziyanla atlatmaya yorulur. Rüyayı gören kişinin hiç olmadık kimselere istemeden ve bilmeden bulaşmasına ve akıllı davranması sayesinde bir şekilde yakasını onlardan kurtarmayı başarmasına delalet eder.

Mutsuz günler yaşandığı anlamına gelir. Kişinin kendisini çok çaresiz ve aciz gördüğüne, hayata ve insanlara karşı inancını ve güvenini yitirdiğine, onun bu duyguları yaşamasına neden olan olaylardan ya da kimselerden çekindiğine işarettir.

Rüyayı gören kişinin evden uzaksa evine ve ailesine duyduğu özleme alamet eder. Kişinin anne, babasına ve kardeşlerine olan düşkünlüğüne, evcimen bir kimse olduğuna ve rüyanın tam aksine evinde ailesiyle vakit geçirmekten keyif duyduğuna yorulur.

Bir gönül işi ile alakalı olarak yorumlanır. Rüyayı gören kişinin kendisine özel olarak ilgi duyan ve kendisine karşı samimi hisler besleyen ve belki de hayatının aşkı olacak ve gerçek aşkı kendisinde bulacağı bir kimseye karşı soğuk davranacağı ve onu reddederek cesaretini kıracağı anlamına gelir. Aynı zamanda, güzel bir işin son zamanlarının yaşandığına, daha önce verilmiş bazı kararlardan ötürü çok sıkıntılı bir duruma düşüleceğine ve işleri yoluna sokmak için çok çaba sarfedileceğine alamettir.

Rüyada kaçma eyleminin kişinin ruhsal dünyasındaki karşılığı birşeylerdensıkılmasıdır. İş, ev ya da özel hayattan yana sorunların yaşandığı dönemlerde bireyler gerçek anlamda da sorunlardan kaçıp kurtulmayı çare olarak görürler. Hatta çok bunalımlı bir anında ciddi ciddi kaçma işini oturup planlayanlar bile olur. Aslında hepimizin dönemsel olarak yapmayı istediğimiz birşeydir bu.

Bireyin uykusunda kaçtığını gördüğü şey aslında gerçek hayatında onu rahatsız eden, zorlayan, sıkan ve bunaltan bir insanın, olayın, durumun ya da meselenin göstergesidir. Bireyin uykularında kaçtığını görmesi bilinçaltına attığı kurtulma ve rahat nefes alma isteğinin yansımasıdır.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
Rüyada Zılgıt Görmek

Rüyada Zılgıt Görmek

Haziran 15, 2017
199 views
Rüyada Zıbın Görmek

Rüyada Zıbın Görmek

Haziran 15, 2017
219 views
Rüyada Ziyaret Görmek

Rüyada Ziyaret Görmek

Haziran 15, 2017
198 views
Rüyada Ziyafet Görmek

Rüyada Ziyafet Görmek

Haziran 15, 2017
204 views
Rüyada Ekmek Hamuru Görmek

Rüyada Ekmek Hamuru Görmek

Haziran 15, 2017
282 views
Rüyada Zorla Evlenmek

Rüyada Zorla Evlenmek

Haziran 15, 2017
225 views
Rüyada Zorla Evlendirilmek

Rüyada Zorla Evlendirilmek

Haziran 15, 2017
220 views
Rüyada Zombi Görmek

Rüyada Zombi Görmek

Haziran 15, 2017
243 views
Rüyada Zorlanmak

Rüyada Zorlanmak

Haziran 15, 2017
214 views
Rüyada Zülfikar Görmek

Rüyada Zülfikar Görmek

Haziran 15, 2017
184 views
Bunlar da var!
Rüyada Yağmur Yağdığını Görmek

Rüyada Yağmur Yağdığını Görmek

Haziran 15, 2017
262 views
Rüyada Halay Çekmek

Rüyada Halay Çekmek

Haziran 15, 2017
204 views
Rüyada Zayıfladığını Görmek

Rüyada Zayıfladığını Görmek

Haziran 15, 2017
205 views
Rüyada Taharet Görmek

Rüyada Taharet Görmek

Haziran 15, 2017
171 views
Rüyada Yandığını Görmek

Rüyada Yandığını Görmek

Haziran 15, 2017
193 views
Rüyada Davetiye Görmek

Rüyada Davetiye Görmek

Haziran 15, 2017
277 views
Rüyada Geçmiş Görmek

Rüyada Geçmiş Görmek

Haziran 15, 2017
237 views
Rüyada Çağla Görmek

Rüyada Çağla Görmek

Haziran 15, 2017
223 views
Rüyada Gelinlik Giydiğini Görmek

Rüyada Gelinlik Giydiğini Görmek

Haziran 15, 2017
216 views
Rüyada İflas Görmek

Rüyada İflas Görmek

Haziran 15, 2017
186 views
Nevşehir Hacı Bektaş-ı Veli Türbesi

Nevşehir Hacı Bektaş-ı Veli Türbesi

Nisan 27, 2016
8.037 views