Rüyada Elbise Askısı Görmek

Rüyada Çarşaf Görmek

Rüyada Hala Görmek

Rüyada Aç Olmak

Rüyada Hacca Gitmek

Rüya Tabirleri Haziran 15, 2017
224 views

Rüyada hacca gittiğini gören kişi hayır görecek demektir. Rüyasında hacca giden kişi din ilmi üzerinde bir âlim sayılacak kadar bilgili olacak ve din konusunda tam bilgi donanımına sahip olacak demektir.

Rüyasında hac ya da her hangi bir kutsal mekânı ziyarete gittiğini görmek ya da buna niyet ettiğini görmek bolluk, bereket ve kazanç elde etmeye işaret ederken, rüyasında hacca ya da kutsal bir mekâna ziyaret niyetini gerçekleştirememek de maddi zarara uğramak ve yokluğa düşmek anlamına gelir. Rüyada kendini hacca giderken ya da hacda gören kişi, sağlık ve şifa bulur, sıkıntılarından kurtulur, aydınlığa kavuşur ve nihayet yüzü güler.

Bir kimse rüyasında Kâbe’yi tavaf ettiğini ya da hac ziyareti yaptığını görürse eğer kişi dinen kudretli, faziletli ve makbul kişidir.

Rüyada Kâbe’de namaz kıldığını gören kişi dinden uzaklaşacak demektir.

Rüyada Kâbe’nin yıkıldığını görmek iyi değildir, dini vecibeleri ihmal etmeye ya da tamamen bırakmaya delalet eder.

Rüyada meleklerin gökyüzünden Kâbe’ye indiğini ve Kâbe’yi sırtlayarak olduğu yerden başka bir yere taşıdıklarını görmek, kötü olayların yaşanacağına ve bazı problemlerin baş göstereceğine delalet eder.

Rüyada Kâbe’ye baktığını gören kişi endişelerinden ve kuşkularından emin olur.

Bir kimsenin rüyasında şeytan taşladığını görmesi hurafelerden arınmaya, ilime ve bilime yönelerek, adaletin peşinden gitmesine ve kendisi gibi adalet peşinde koşanlarla bir araya gelerek, bunun için mücadele etmesine delalet eder. Rüyada şeytan taşlamak aynı zamanda rakiplerine karşı başarı ve galibiyet elde etmek anlamına gelirken, hastaların şifa bulmasına, işsiz olanların da iş sahibi olmasına delalet eder.

Rüyayı gören kişinin besmele çekerek hayırlara vesile olmasını istediği ve amaçladığı bir atılım yapacağı anlamına gelir. Saf, temiz ve iyi niyetlerle bir işe kalkışmak, bunun için gün saymak, heyecanlanmak ve sabırsızlanmak demektir. Rüyada hacca gitmek için kafileyle yola çıkmak, bir emeline ulaşmak adına bir araya gelinecek ve aynı doğruda birleşilecek tanımadık kimselerin varlığına yorulur. Rüyada hacca gitmek için arabayla yola çıkmak, daha kolay ve kısa yolu varken o yolu değil de daha uğraşlı olanı kullanmayı tercih etmek ve işin sürüncemede kalmasına neden olmak anlamına gelir. Rüyada hacca gitmek için uçakla yola çıkmak, lüksünü, rahatını, zamanını ve keyfini düşünerek hareket etmektir.

Rüyada hacca gitmek ve toprak üstünde namaz kılmak, ibadette tevazu sahibi olmaya, herkese örnek davranmaya ve ibadette öncülük etmeye işaret eder. Rüyada hacca gitmek ve seccade üstünde namaz kılmak, gönlünden geçen manevi bir duyguyu yaşama kısmetine sahip olmak ve bu sayede dinde daha fazla olgunlaşmak, bilgeleşmek ve güzelleşmektir. Rüyada hacca gitmek ve cemaatle birlikte namaz kılmak,  ortakça yapılacak bir işten memnun kalmaya ve bu karardan ve girişimden pişman olmamaya alamet eder.

Bir hayaline ulaşmak için yapılması gereken son hamleyi ya da görevi de yapmaya veya son prosedürü de tamamlamaya ve harekete geçmeye yorulur. Rüyada kapının önünden uçağa binip hacca gitmek rüyayı gören kişi için büyük önem arz eden bir konuda kusursuz bir hizmet alması veya eksiksiz şekilde ağırlanması ve muamele görmesidir. Rüyada havaalanından uçağa binip hacca gitmek, hedefini gerçekleştirmek için gereken her türlü cefayı çekmeye ve her zorluğu göğüslemeye işaret eder.

Rüyada ölüyle aynı otobüste yan yana hacca gitmek, bir durumdan hoşnut olmamaya ya da kendine reva görmeyecek bir davranışla karşılaşmaya ve bu nedenle mutsuz olmaya yorulur. Rüyada ölüyle hacca gidip birlikte namaz kılmak, hayır getireceğine inanmadan yapılacak bir işin sürpriz şekilde hayır getirmesi sayesinde çok memnun olmaya, rüyada ölüyle hacca gidip birlikte Kabe’yi tavaf etmek, isteksiz bir şekilde bir yola çıkmaya, orada çok güzel zaman geçirmeye ve zoraki gidilen o yerden gelmeyi hiç istememeye alamet eder.

Bir yola gidememek, bir muradı gerçekleştirememek, bir mala sahip olamamak ve bu nedenle hem başarısız olmak hem de hayal kırıklığı yaşamak anlamına gelir. Rüyada biriyle hacca gitmek istemek ama gidememek, bitmesi beklenen bir hasretin yine uzaması demektir. Örneğin; gurbette olan ve sevilen bir kimsenin ya da yolu gözlenen bir askerin gelişinin gecikmesi ve bunun yaratacağı hüzün ve mutsuzluktur. Rüyada başka birinin hacca gitmek isteyip gidememesi, kişinin kendisiyle ilgili olmamasına rağmen bir olumsuzluktan etkilenmesine, bu nedenle motivasyon ve enerji kaybetmesine ve sanki aynı şeyle kendisinin de sınanacağı düşüncesine kapılıp onu kendi üzerine alınmasına işaret eder.

Rüyayı gören kişinin kendisine ömür boyu yaren ve arkadaş olacağı kişiyle uzun ve mutlu bir ömür süreceğine, her şeyi onunla el ele ve gönül gönüle vererek gerçekleştireceğine, onunla geçirdiği her anının tadını çıkaracağına ve en büyük hayalini gerçekleştireceğine yorulur. Rüyada sevgiliyle hacca gitmek isteyip gidememek, özel hayatla ilgili yapılan bir planın bozulması ya da bir işin ters tepmesi anlamına gelir. Rüyada sevgiliyle hacca gitmekten vazgeçmek, kuşkuya, anlamazlığa ve tatsızlığa neden olacak bir gelişme yaşamaktır.

Hayalinin bile kişiyi mutlu etmesine yetecek bir düşünceyi işaret eder. Rüya sahibinin gerçekleştirmeye ne maddi ne de manevi olarak gücünün yetmeyeceği bir niyetinin olmasına yorulur. Rüyada yürüyerek hacca giden bir insan görmek, birinin dışarıdan bakıldığında anlaşılamayacak ama aslında kendisine söz hakkı verilmesi durumunda mutlaka açıklaması olacak bir harekette bulunmasına alamet eder. Rüyada annenin, babanın, arkadaşın, sevgilinin ya da başka bir yakının yürüyerek hacca gittiğini görmek, sevilen bir kimseyi kendisine zarar verecek bir düşünceden vazgeçirmeye çalışmak anlamına gelir.

Haneye girecek hayırlı bir habere ya da aile için uğur ve şans getirecek bir gelişmenin olmasına yorulur. Büyük bir sevinç ve mutluluktur. Örneğin; ailede yatalak bir hasta varsa onun yürümesine, birinin gelin ya da damat olmasına veya bir bebek haberinin alınmasına delalet eder. Rüyada ailece hacca gitmek isteyip gidememek de bunun tam tersine, kısmete engel olacak, mutsuzluk yaratacak, eldekini avuçtakini alıp götürecek ve aile içinde huzursuzluk yaratacak tatsız olaylar demektir. Örneğin; iflas, haciz ya da büyük bir borç gibi.

Rüyada babamla hacca gitmeyi başarmak, babanın rızasını alarak yapılacak bir işin karşılığında iyiliğe, güzelliğe ve mutluluğa ulaşmak anlamına gelir. Rüyada babamla hacca gitmek isteyip gidememek, babanın istemeyeceği ve tasvip etmeyeceği bir yola çıkmaya ve sonuçlar konusunda babayı dinlememekten dolayı pişman olmaya ve babanın haklılığını geç de olsa anlamaya alamet eder. Rüyada babamla hacca gitmekten vazgeçmek, babayla bir konuda çatışma yaşamaya ve bu konuda babanın karşısında olmaya ve taviz vermeyerek kararlılığını göstermeye yorulur.

Büyük bir sevinç yaşamaya, saadete, sıhhate, zenginliğe, sevdiklerinden ayrılmamaya, ayrı olanlara kavuşmaya ve mutluluk gözyaşları dökmeye işaret eder. Rüyayı gören kişinin el açıp şükretmesine ve gerçekleştiği ya da kendisine nasip edildiği için kendini Allah’ın en sevgili ve en şanslı kulları arasında göreceği bir lütufla karşılaşacağı anlamına gelir.

Sonunda kısmetin, şifanın ve kurtuluşun olduğunu bilerek yapılacak bir işte her türlü cefayı çekme sabrını göstermeye, onun için yıllarca çalışmaya ve beklemeye hazır olmaya, bu uğurda her şeyi feda edebilmeye delalet eder. Rüyada arızalı trenle hacca gitmek, yarar sağlamak için yapılacak bir girişimde yanlış yollardan gitmek, doğru teknikleri uygulayamamak ve zamanın boşa gitmesi demektir.

Rüyayı gören kişinin gerçekten de hacca giderek en büyük ibadeti gerçekleştirmek konusundaki samimiyetine, coşkusuna, inancına ve isteğine alamet eder. Kişinin yaradanı yar bilmesi, ona sığınması, ondan medet umması, her şeyi ondan istemesi gibi bunun için de yine yaradana el açtığına işaret eder.

Din ve ibadet konusundaki kuvvetin bir göstergesidir. Hacca gitmek bireyin her gün yaptığı gündelik ya da sıradan bir eylem değildir. Bilinçaltında her gün rutin olarak yapılan işlerin yer etmesi kaçınılmazdır. Fakat hacca gitmek örneğinde de olduğu gibi bazı rüyalar çok özeldir ve ancak bireyin hayalini kurması ya da amacını gütmesi durumunda rüyalarında karşılaşabileceği rüyalar arasındadır. Bu rüya için kişinin gerçekten de hacca gitmek istediğini hem de çok istediğini söylemek mümkündür. Birey muhtemelen bunun heyecanı ve beklentisi içindedir hatta nasıl olur da hacca bir an önce giderim diye planlar bile yapıyor demektir.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
Rüyada Zılgıt Görmek

Rüyada Zılgıt Görmek

Haziran 15, 2017
197 views
Rüyada Zıbın Görmek

Rüyada Zıbın Görmek

Haziran 15, 2017
218 views
Rüyada Ziyaret Görmek

Rüyada Ziyaret Görmek

Haziran 15, 2017
195 views
Rüyada Ziyafet Görmek

Rüyada Ziyafet Görmek

Haziran 15, 2017
204 views
Rüyada Ekmek Hamuru Görmek

Rüyada Ekmek Hamuru Görmek

Haziran 15, 2017
280 views
Rüyada Zorla Evlenmek

Rüyada Zorla Evlenmek

Haziran 15, 2017
223 views
Rüyada Zorla Evlendirilmek

Rüyada Zorla Evlendirilmek

Haziran 15, 2017
219 views
Rüyada Zombi Görmek

Rüyada Zombi Görmek

Haziran 15, 2017
241 views
Rüyada Zorlanmak

Rüyada Zorlanmak

Haziran 15, 2017
213 views
Rüyada Zülfikar Görmek

Rüyada Zülfikar Görmek

Haziran 15, 2017
182 views
Bunlar da var!
Rüyada Saç Beyazlaması

Rüyada Saç Beyazlaması

Haziran 15, 2017
180 views
Rüyada Babaanne Görmek

Rüyada Babaanne Görmek

Haziran 15, 2017
195 views
Rüyada Zambak Görmek

Rüyada Zambak Görmek

Haziran 15, 2017
178 views
Rüyada Ramazan Görmek

Rüyada Ramazan Görmek

Haziran 15, 2017
184 views
Rüyada Para Cüzdanı Görmek

Rüyada Para Cüzdanı Görmek

Haziran 15, 2017
202 views
Rüyada Dava Görmek

Rüyada Dava Görmek

Haziran 15, 2017
176 views
Rüyada Kafa Kesmek

Rüyada Kafa Kesmek

Haziran 15, 2017
186 views
Rüyada Pano Görmek

Rüyada Pano Görmek

Haziran 15, 2017
226 views
Rüyada Ölen Yakınını Görmek

Rüyada Ölen Yakınını Görmek

Haziran 15, 2017
184 views
Rüyada Dağlar Görmek

Rüyada Dağlar Görmek

Haziran 15, 2017
161 views
Rüyada Okul Müdürü Görmek

Rüyada Okul Müdürü Görmek

Haziran 15, 2017
222 views