Rüyada Loş Görmek

Rüyada Takım Elbise Giymek

Rüyada Pano Görmek

Rüyada Cenaze Arabası Görmek

Rüyada Ekmek Yemek

Rüya Tabirleri Haziran 15, 2017
196 views

Rüyada ekmek yemek, rüya sahibinin alçakgönüllü oluşuna ve kaderine razı gelişine alamet eder. Kişinin elindekiyle yetinmeyi bilen ve azla mutlu olmasını beceren kişi olduğuna rivayet edilir. Rüyada ekmek yemek, rüyayı gören kişinin içinde bulunduğu durumdan, maddi imkanlarından, sahip olduklarından ve Allah’ın kendisine bahşettiği yaşamından razı geldiğine ve huzurunun da, mutluluğunun da yerinde olduğuna işaret eder.

Rüyada katıksız ekmek yemek ya da başka bir deyişle sade ekmek yemek hayırlara alamet etmez. Rüya sahibinin yaşam hikâyesinin herkesi ağlatacak kadar acı olacağı anlamına gelir ve çözümsüz kalmaya işaret eder.

Rüyada sıcak ekmek yemek, sorun, sıkıntı, tatsızlık, baş ağrısı ve mutsuzluk olarak kabul edilir ve rüya sahibinin huzurunu kaçıracak, rahatını bozacak ve sinirlerini alt üst edecek sorunların yaşanacağına delalet eder. Kişi gergin ve stresli günler geçirecek demektir.

Rüyada mısır ekmeği yemek rüya sahibinin dünya malından kaybetmesine ama ahiret hayatından kazanmasına alamet eder. Kişi maddi anlamda zayıflayacak ama hak yoluna dönecek, inancı güçlenecek ve bu sayede huzuru yerine gelecek demektir.

Rüyada yufka ekmeği yemek, zenginlik olarak kabul edilir ve rüyayı gören kişinin geçim derdinden kurtulacağı, kurulu bir düzenin olacağı, rahatının ve alım gücünün de yerine geleceği anlamına gelir.

Rüyada pide ekmeği yemek hayırlara işaret etmez. Rüya sahibinin hayatta her anlamda şanssız ve kısmetsiz olduğuna yaşayacak gününün de sınırlı olduğuna rivayet edilir. Rüyayı gören kişinin yaşlanmadan evvel göçeceği ve torunları göremeyeceği şeklinde kabul edilir.

Rüyada siyah ekmek yemek maddi sıkıntılar yaşamaya tabir edilir.

Nefsini köreltmiş olan rüya sahibinin daha fazlasında gözü olmadığı gibi, hayatın getirdiği her nimeti büyük bir şükranla kabul ettiğine alamettir. Allah katında makbul, sevabı bol bir mümin olunduğunu bildiren rüya, aza kanaat getiren, cefa çeken kimselerin niyetlerini bozmadıkları sürece her zaman iyilikle karşılaşacaklarına, hayatlarında pek çok iyi gelişme olacağına, rızık artışıyla beraber daha ferah bir hayata adım atacaklarına yorumlanır.

Gelirde artış olmasa bile kişinin elindeki parayı ağız tadıyla harcayacağını, kimseye minnet duymadan, el açmadan ve asla muhtaç kalmadan yaşayacağını, fakirlik çekilse bile huzur içinde yaşanacağını tabir eder. Kuru ekmek yemek gönül zenginliğine de işarettir.

Hayra yorulmaz ve kişinin hayırsız insanlarla karşılaşacağına, bu insanlardan gelecek bir fenalığa alamettir. Haksızlık ya da iftira gibi üzücü bir olayın etkisi altında kalmaya da yorumlanır.

Güçlü ve sebat içinde yaşayan rüya sahibinin karşılaştığı engellerde asla karamsarlığa kapılmayacağını, her zaman gönlündeki Allah sevgisine güvenerek yaşayacağını, inancına sarılarak her türlü zor günü geride bırakacağını delalet eder.

Peynirli ekmek yemek yüz güldürecek yeni havadisler alınacağının altını çizer. Büyük gelişmeler olmasa da kişinin gününü güzelleştirecek olayların, iş yaşantısında hak edileni almaya da tabir edilir.

Gaflete düşülecek olduğunu ifade eden rüya, anlık bir kararla, nefse kapılmak suretiyle yapılacak yanlışların, başka kişilerin hayatlarında olumsuz olaylara neden olmanın işaretidir. Birinin elinden ekmeğini alarak yemek ise, kendine ait olmayan bir mala göz koymak, gasp etmek manasına gelir ve günaha düşüleceği konusunda uyarı verir.

Kişinin alçakgönüllü davranışları ile alkış aldığı iş ortamında, tutarlılığı, çalışkanlığı ve adaletli yapısı ile göze gireceğini, uzun süredir kendisini takip eden amirlerinden övgü dolu sözler duyacağını ve bulunduğu konumdan bir üst konuma yükseleceğini bildirir.

Ekmek yapan kişi evine helal lokma götüren, çocuklarını güzel ahlaklı ve terbiyeli yetiştiren biri olur. Hayatını İslami kurallara göre yaşamak konusunda ısrarcı olan rüya sahibinin asla harama el uzatmadığı gibi, nefsine yenik düşmeden de yaşayacağına alamet eder.

Zorluklarla kazanılan paralara, kalabalık aileye sahip olanlar için herkesin isteklerine yetişememek yüzünden yaşanan strese işarettir. Esmer ekmek helal lokma yiyen ancak geçim sıkıntısı çeken kişilerin bir müddet daha zorluklarla geçecek bu sürece katlanmak zorunda kalacaklarına işaret eder.

Rüya sahibinin her işine karışan aile üyelerine veya akrabalara alamettir. Özgür karar vermekte zorlanan kişinin aynı zamanda özgüveninin zedeleneceğini, herkesi memnun etmek istese de başaramayacağını, zorluklarla kazandığı paralar yetmediği için ek iş yapmak zorunda kalacağını da tabir eder.

Çavdar ekmeği, hakkını almak için verilecek bir mücadelenin ifadesidir. Özellikle kendisinden çalınan bir malın, hakkı olunduğu halde elde edilemeyen bir mirasın peşine düşecek olan rüya sahibinin mahkemelik olacağını, hakkını savunacağını işaret eder.

Kişinin her gününün birbirinden güzel ve bereketli geçeceğini ifade eden rüya, kazancın bereketini de bildirir. Eve giren insanların aile mutluluğuna katkıda bulunacaklarına, rüya sahibinin zor zamanlarında da desteklerini esirgemeyeceklerini gösterir.

Temiz kalpli bir eşe sahip olan rüya sahibinin doğruluktan ayrılmadan yaşadığı hayatında nasibinin bol olacağın, kısmetlerinin fazlalaşacağını, zengin bir hayat sürülmese de her zaman mutluluk dolu bir yuvaya sahip olunacağına alamettir. Köy ekmeği yiyen kişinin çocukları çok çalışkan olur.

Alnı ak, helal süt emmiş bir kısmetle evlenip, yuva kurmak, helal kazanç ve haramdan uzak bir hayat sürmek manasına gelen rüya, kişinin gururlu, itibarlı biri olacağına, isteklerinin gerçekleşeceğine, sıkıntıların zamanla çözüleceğine ve refah içinde olunacağına, ruhen de sakin, huzurlu hissedileceğine yorumlanır.

Varlıklı ve rahat içinde geçecek yaşamı müjdeleyen rüya, kazancın bereketinin asla kesilmeyeceğini de haber verir. Kişinin dara düşmeden, hayalini kurduğu hayatı elde edeceğine, evlatlarının yüksek makamlara geleceğine, şirket kurmaya veya şirket ortağı olmaya, hisse, arsa ya da gayrimenkul yatırımları yaparak eldeki parayı daha da artırmaya delalet eder.

Dilimler halinde ekmek doğradığını gören kişi elindeki birikimi bir işe yatırarak başka kişilere de kazanç kapısı açar. Eli de, gönlü de bol olan rüya sahibinin verdikçe artan kazancının yanı sıra, maneviyatını da bu şekilde zenginleştirdiğini, sahip olduklarını insanlarla paylaşmaktan mutluluk duyduğunu ifade eder.

Eliyle ekmek bölen kimse güçlü bir imanla yaşadığı gibi, her daim namazını kılan, tüm ibadetlerini vaktinde ve yerinde yapan biridir. Ulema sınıfına girecek olan rüya sahibinin ilim konusunda dersler vereceğine, kendisinden hikmet almak isteyen kişiler olacağına tabir edilir.

Birine kefil olmak ya da o kimse için para konularında aracı olmak yüzünden çekilecek sıkıntıya işarettir. İyi niyeti suiistimal eden insanlar olacağına dair uyarı veren bir rüyadır.

Fırından çıkmış taze somun ekmek yiyen kişi güzel makamlara gelir. İş sahibi olmak yahut yeni bir işe girmek, kazancını eskisine göre artırmak, sıkıntılardan, kuruntulardan, çözülemeyen her sorundan kolayca kurtulmak ve sakin bir döneme girmek manasına da gelir.

Tatlı diliyle kişiyi bir anda kendisine bağlayacak güzel bir bayanı işaret eden rüya, özellikle bekar kimseler için uzun yıllar sürecek büyük bir aşkın müjdecisidir. Evli kişiler için kız evlada, eşlerinden görecekleri ilgiye ve sevgiye yorumlanır.

Ballı ekmek benzeri şekilde yorumlanan rüya, afiyette olmak, sağlık problemlerini aşmak, güzel ve anlayışlı bir eşe sahip olmak, hayat boyu sevilmek anlamına gelir.

Yapılan işten ilerleyen dönemlerde elde edilecek gelirin çok büyük rakamlara ulaşacağına ve altın birikimi yapılacağına, her geçen gün zenginleşen rüya sahibinin çok sayıda mal varlığına sahip olacağına tabir edilir.

Renkli bir hayata sahip olmak, yabancı arkadaşlıklar edinmek, yeni ülkeler, yeni insanlar tanımak ve iş alanında doğru atılımlar yaparak maddi durumunu düzeltmek anlamına gelir.

Uğursuzluklardan kurtulmak, uzun ömürlü olmak ve saygın bir yaşam sürmek demektir. Cevizli ekmek yiyen kişilerin eşleri de toplumda itibarlı kimseler olur.

Sık sık yolculuk yaparak geçirilecek zamanların yaklaştığını ve bu dönemde kişinin hayatına çok farklı insanlar katacağını, hem tecrübe edineceğini, hem de keyif alacağını ifade eder.

Ne kadar çabalanırsa çabalansın kişinin hayatında değişme olmayacağını, kadere razı gelmek gerektiğini ve eldekiyle yaşamaya alışmanın en doğrusu olduğuna alamettir.

Zengin biri bu rüyayı görürse çok fakir bir hayat sürer. Mallarını kaybetmek, itibarından olmak, kibirden kurtulmak anlamına da gelir.

İş hayatında kişiyi köşeye sıkıştıran bazı insanların varlığına, hayal edilenden daha da sıkıntılı bir hayat sürmeye yorumlanan rüya, bazı soruşturmalara maruz kalmak, sırlara sahip olmak yüzünden tedirgin yaşamak anlamına da gelir.

Kendine inancı tam, özgüveni yüksek, her işi kendisi yapmaya alışkın kimseleri ifade eden rüya, minnet duymadan yaşamak istemenin, zor durumda dahi kimseyle sıkıntısını paylaşmıyor olmayı da tabir eder.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
Rüyada Zılgıt Görmek

Rüyada Zılgıt Görmek

Haziran 15, 2017
225 views
Rüyada Zıbın Görmek

Rüyada Zıbın Görmek

Haziran 15, 2017
240 views
Rüyada Ziyaret Görmek

Rüyada Ziyaret Görmek

Haziran 15, 2017
214 views
Rüyada Ziyafet Görmek

Rüyada Ziyafet Görmek

Haziran 15, 2017
224 views
Rüyada Ekmek Hamuru Görmek

Rüyada Ekmek Hamuru Görmek

Haziran 15, 2017
307 views
Rüyada Zorla Evlenmek

Rüyada Zorla Evlenmek

Haziran 15, 2017
249 views
Rüyada Zorla Evlendirilmek

Rüyada Zorla Evlendirilmek

Haziran 15, 2017
238 views
Rüyada Zombi Görmek

Rüyada Zombi Görmek

Haziran 15, 2017
263 views
Rüyada Zorlanmak

Rüyada Zorlanmak

Haziran 15, 2017
236 views
Rüyada Zülfikar Görmek

Rüyada Zülfikar Görmek

Haziran 15, 2017
207 views
Bunlar da var!
Rüyada Öğüt Görmek

Rüyada Öğüt Görmek

Haziran 15, 2017
180 views
Rüyada Kabin Görmek

Rüyada Kabin Görmek

Haziran 15, 2017
200 views
Mehmet Emin Tokadi Türbesi

Mehmet Emin Tokadi Türbesi

Nisan 22, 2016
11.718 views
Rüyada Kabeyi Görmek

Rüyada Kabeyi Görmek

Haziran 15, 2017
214 views
Rüyada Tablo Görmek

Rüyada Tablo Görmek

Haziran 15, 2017
193 views
Rüyada Kadın Görmek

Rüyada Kadın Görmek

Haziran 15, 2017
206 views
Rüyada Ödül Görmek

Rüyada Ödül Görmek

Haziran 15, 2017
202 views
Rüyada Uçkur Görmek

Rüyada Uçkur Görmek

Haziran 15, 2017
234 views
Rüyada Gasp Görmek

Rüyada Gasp Görmek

Haziran 15, 2017
199 views
Rüyada Okşanmak

Rüyada Okşanmak

Haziran 15, 2017
194 views
Rüyada Okşamak

Rüyada Okşamak

Haziran 15, 2017
206 views