Rüyada Taharet Görmek

Rüyada Kadın Memesi Görmek

Rüyada Orak Görmek

Rüyada Tahta Sofra Görmek

Rüyada Ekmek Yapmak

Rüya Tabirleri Haziran 15, 2017
219 views

Rüyada ekmek yapmak, rüyayı gören kişinin, iş hayatında çok kötü bir iş olarak gördüğü ve sıkıntı yaratacağından korktuğu için girmekten çekindiği bir işe gireceğine ve aslında işin kötü değil tam aksine çok hayırlı ve çok büyük başarılar getirecek bir iş olduğunu göreceğine alamet edilir. Ayrıca, bu işin rüyayı gören kişinin, kariyer planında çok büyük ve olumlu bir etki yaratacağına tabir edilir.

Rüyada ekmek pişirmek, ekmek yapmak ile yakın bir anlama gelmektedir. Rüya sahibinin, iş hayatında çok iyi yerlere geleceğine ve başarılarına başarı katarak ilerleyeceğine işaret edilir.

Rüyada hamur görmek, rüyayı gören kişinin, iş hayatında çok büyük işlere imza atıp büyük bir şöhrete kavuştuğuna ve belli bir süre sonra artık bu şöhret sayesinde para kazanacağına alamet edilir.

Rüyada hamur yapmak, rüya sahibinin, aile hayatında uzun zamandan beri görmek istediği ve çok sevdiği bir kişinin, evine misafirliğe geleceğine ve rüyayı gören kişinin bu duruma çok sevineceğine delalet edilir. Aynı zamanda, yapılan işlerde ve ortaya konan çalışmalarda başka birinden destek alınmadan her şeyin rüya sahibi tarafından yapılacağına işaret edilir.

Rüyada yufka ekmek yapan kişinin, her zaman hayırlı kısmetler ile karşılaşıp çok hayırlı ve bereketli işlere gireceğine ve herhangi bir sıkıntısının ya da derdinin kalmayacağına alamet edilir.

Rüyada ekmek yaptığını gören kişinin, pek bir rahat hayat süremeyeceğine, eğer sürmek istiyorsa kendisini çok yıpratması gerektiğine, çok zorluk ve güçlük içinde yaşadığına ve ancak çok uzun saatler ve neredeyse hiç durmadan ve nefes almadan çalışarak ancak geçimini sağladığına tabir eder.

Gelecek için çalışmaya, sabır gerektirecek işlere atılmaya ve kazancını ve mahsulünü ileride en iyi şekilde toplamaya işaret eder. Rüyada sacda ekmek yapmak ve yemek, tarımdan, ziraattan ya da çiftçilikten kazanılacak gelir demektir. Örnek vermek gerekirse miras olarak köyde kalan toprakları satarak ya da o toprakları ekip biçerek kazanç sağlamak şeklinde örneklendirilebilir. Rüyada evde ekmek yapmak ve yemek, aile bireylerinden habersiz ya da onların önerilerine ve onayına başvurmadan hiçbir iş yapmamaya, deyim yerindeyse anca beraber kanca beraber mantığıyla yaşamaya yorulur. Rüyada tandırda ekmek yapıp yemek, gelenek eve göreneklere bağlılık, büyüklere karşı saygı, küçüklere de sevgi göstermek demektir.

Rüya sahibinin bir kimsenin kendisi sayesinde iş bulması, bir mal edinmesi ya da bir meslek sahibi olması ve onun da karşılığında alacağı duayı en büyük kazanç sayması anlamına gelir. Rüyada birine tavada ekmek yapmak, az da olsa candan vermeye delalet eder. Rüyada birine sobada ekmek yapmak, o kimseye karşı davranışlar, düşünceler ve konuşmalar bakımından samimi ve içten olmaya yorulur.

İş kurmak ve insanlar için iş, aş ve gelir imkanı yaratmak demektir. Rüyayı gören kişinin hem kendisinin hem de başkalarının kazanması ve nasiplenmesi için bir ekmek teknesi kuracağına bu girişiminin de hayatta yapabileceği en faydalı ve en doğru iş olacağına işaret eder. Rüyada büyük ekmek yapmak ve tek başına yemek, bitmeyecek bir zenginliğe sahip olmaktır. Rüyada büyük ekmek yapmak ve çok kişiyle yemek, kişinin bölüşmeye çok değer verdiğine ve bölüştükçe daha çoğalacağına inanarak yaşadığına bu sayede pek çok kimseye de şifa olduğuna alamet eder.

Yeteneği ve bilgisi doğrultusunda bir iş bulmaya bu sayede o işte tutunmaya, başarı göstermeye ve onu en iyi şekilde ifşa etmenin mutluluğunu yaşayamaya yorulur. Rüyada fırında beyaz ekmek yapmak, insanların zevkine yönelik yani lüks tüketim olarak adlandırılan bir alanda hizmet vermeye ve o işten ekmek yemeye delalet eder. Rüyada fırında esmer ekmek, tuzsuz ekmek ya da çavdar ekmeği yapmak da deyim yerindeyse karın tokluğuna çalışarak aza tamah ve şükür etmeye işaret eder.

Ağız tadına önem vermeye, lezzetli yemekler yemekten büyük keyif duymaya ve yeni tatlar denemek konusunda tabular taşımamaya bilakis yeni lezzetlere açık olmaya alamet eder. Rüyayı göre kişinin dünya mutfağından yemekler yemeyi çok sevdiğine ve bunları misafirleri için evde de denediğine yorulur. Rüyada haşhaşlı ekmek yapmak ve yemek, eğlenceye yönelik yapılacak bir faaliyetten istenilen oranda keyif duymak demektir. Rüyada haşhaşlı ekmek yapmak ve insanlara ikram etmek de kişinin maddi gücünün yerinde olması sayesinde kendisinde olduğu halde başkalarında olmayan bir şeyi onlarla paylaşması anlamına gelir.

Özenli bir kimse olmak demektir. İncelik, yetenek ve özellikle de el becerisi gerektirecek işlere girme konusunda yetkin olmaya ve işine de çok özen gösterip saygı duymaya yorulur. Rüyada ince yufka ekmeği yapmak, mütevazı bir karaktere sahip olmaya, kusursuz işler başarmaya buna rağmen yine de tevazu göstermeyi bilmeye delalet eder. Rüyada ince lavaş ekmeği yapmak, başarı elde etmek ve çalışmalarını daha kaliteli ve doğru şekilde sürdürmektir.

Zor işlerin altından layığıyla kalkmaya alamet eder. Herkesin yapamayacağı yani yaratıcılık, enerji ve kıvrak zeka gerektiren alanlarda faaliyet göstermek ve üstesinden de gelmeyi becermektir. Rüyada içli ekmek yapmak ve yemek, kişinin diploması olan alanda yaptıklarını beğenmesine ve bu konuda öz güven sahibi olmasına yorulur. Rüyada içli ekmek yapmak ve dağıtmak, insanlar tarafından tebrik edilmeye vesile olacak atılımlar gerçekleştirileceği anlamına gelir. Rüyada içli ekmek yapamamak yani içli ekmek yapmaya yeltendiği halde kıvamını tutturamamak ve yapamamak, bir işi deneme ve yanılma yoluyla anlamaya ve o konuda kendini sınamaya delalet eder. Bu tavır kişinin kendini bilen kimse olmasından kaynaklanır ve yapamayacağı şeylere karşı haddini bildiğini gösterir.

Olanakların yerinde olduğuna, fakirliğin ya da yokluğun yaşanmadığına, hiçbir lokmanın ya da malın eksikliğinin bulunmadığına ve rüya sahibinin de bu konuda ne kadar şanslı olduğunu farkında davrandığına işaret eder. Rüyada katıklı ekmek yapmak ve komşulara dağıtmak, kişinin variyetini sadece kendisi için değil çevresinde gerçek ihtiyaç sahipleri için de kullandığına ve bunun hem manevi anlamda hem de Allah katında öneminin ne kadar büyük olduğunu bildiğine yorulur. Rüya sahibi iyiliği kendisine misyon edinmiş demek isabetli bir söylem olacaktır. Rüyada katıklı ekmek yapıp çöpe atmak, sahip olunan zenginliğin ve şansın kıymetinin bilinmemesi nedeniyle israfın çok olduğuna yorulur.

Gösterişe ve görünüşe kıymet vermek demektir. Yapılan işte estetiğin önemini bilmek ve bu doğrultuda işler çıkarmak anlamına gelir. Rüyada mayalı ekmek yapmak fakat mayanın tutmadığını görmek, hayal kırıklığı yaşamak, zarar etmek, mutsuz olmak ve üzülmektir. Rüyada mayalı ekmek yapmak ve ekmeğin olması gerekenden çok daha fazla kabardığını görmek, bazı alanlarda yöntemi tutturamamaya ya da doğru olanı belirleyememeye fakat bundan bir zarar görmemeye bilakis deneyim anlamında kazanım sağlamaya yorulur.

Deyim yerindeyse rüyayı gören kişinin ölü bir yatırıma para harcamasına delalet eder. İyi analiz edilmeden, maliyet hesabı yapılmayan bazı girişimlerde bulunmaya fakat başarı elde edememeye işaret eder. Rüyada ölmüş biriyle ekmek yapmak ve yemek zarar edilen işte kalanı kurtarmaya çalışmak demektir. Rüyada ölmüş biriyle ekmek yapmak ve satmak, ticarette hüsran yaşamak anlamına gelir.

Çok güzeldir amaçlarına ulaşmaya yorulur. Rüya sahibinin hem mesleki anlamda hem de kazançtan yana tatmin olmasına vesile olacak işlerde zafer almaya ve üstün başarılar yakalamaya delalet eder. Rüyada bir tekne dolusu yağlı ekmek yapmak, kişi istediği takdirde yeni bir işe atılmak için finans bakımından rahat ve yeterli olması demektir. Rüyada evde ailenin yemesi için yağlı ekmek yemek, en büyük değeri aileye vermek, her şeyin en iyisini onlara ayırmak ve onların mutluluğunu sağlamayı en büyük amaç edinmektir.

Ekmek yapmak, hayat mücadelesinin en belirgin göstergesidir. Bir insan aslında tüm hayatı boyunca ilk hedef olarak karnını doyurmayı görev bilir. Bu aynı zamanda içgüdüsel yani doğuştan gelen bir gereksinimdir ve sadece insanlara özgü bir davranış değildir. Doğadaki her canlının amacı karnını doyurarak hayatta kalmayı sağlamaktır. Düşünme yeteneğine sahip olan en gelişmiş canlı insan olduğu için ve dünyadaki tüm imkanlardan faydalanmak da en fazla insana verildiğinden ötürü insan karnını doyurmayı başardıktan sonra da dünyevi bir takım ihtiyaçlar ve istekler içerisine girer. Yani bu rüya, bireydeki var olma savaşını ifade eder ve bu çaba sıradan bir çaba değildir bireydeki en iyisine sahip olmayı amaçlayarak var olma çabasıdır. Bireyin yaşamdan beklentilerini, hayallerini ve isteklerini yansıtır.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
Rüyada Zılgıt Görmek

Rüyada Zılgıt Görmek

Haziran 15, 2017
199 views
Rüyada Zıbın Görmek

Rüyada Zıbın Görmek

Haziran 15, 2017
219 views
Rüyada Ziyaret Görmek

Rüyada Ziyaret Görmek

Haziran 15, 2017
198 views
Rüyada Ziyafet Görmek

Rüyada Ziyafet Görmek

Haziran 15, 2017
204 views
Rüyada Ekmek Hamuru Görmek

Rüyada Ekmek Hamuru Görmek

Haziran 15, 2017
281 views
Rüyada Zorla Evlenmek

Rüyada Zorla Evlenmek

Haziran 15, 2017
225 views
Rüyada Zorla Evlendirilmek

Rüyada Zorla Evlendirilmek

Haziran 15, 2017
220 views
Rüyada Zombi Görmek

Rüyada Zombi Görmek

Haziran 15, 2017
243 views
Rüyada Zorlanmak

Rüyada Zorlanmak

Haziran 15, 2017
214 views
Rüyada Zülfikar Görmek

Rüyada Zülfikar Görmek

Haziran 15, 2017
184 views
Bunlar da var!
Rüyada Uçuk Görmek

Rüyada Uçuk Görmek

Haziran 15, 2017
199 views
Rüyada Fetüs Görmek

Rüyada Fetüs Görmek

Haziran 15, 2017
163 views
Rüyada Cam Bardak Görmek

Rüyada Cam Bardak Görmek

Haziran 15, 2017
272 views
Rüyada İçli Köfte Görmek

Rüyada İçli Köfte Görmek

Haziran 15, 2017
205 views
Rüyada Felç Görmek

Rüyada Felç Görmek

Haziran 15, 2017
181 views
Rüyada Babaya Bağırmak

Rüyada Babaya Bağırmak

Haziran 15, 2017
183 views
Rüyada Rakip Görmek

Rüyada Rakip Görmek

Haziran 15, 2017
177 views
Rüyada Halı Yıkadığını Görmek

Rüyada Halı Yıkadığını Görmek

Haziran 15, 2017
190 views
Rüyada Geçmiş Zaman Görmek

Rüyada Geçmiş Zaman Görmek

Haziran 15, 2017
173 views
Rüyada Öksüz Görmek

Rüyada Öksüz Görmek

Haziran 15, 2017
177 views
Rüyada Saçın Kesilmesi

Rüyada Saçın Kesilmesi

Haziran 15, 2017
214 views