Rüyada Badem Görmek

Rüyada Öğüt Görmek

Rüyada Para Almak

Rüyada Umreye Gitmek

Rüyada Cami Görmek

Rüya Tabirleri Haziran 15, 2017
252 views

Rüyada cami görmek güzel ve iyidir. Rüyasından cami gören kişinin ekmeğine haram karışmaz. Bu kişi dinine düşkün ve bağlı kimsedir ve dini görevlerini her daim yerine getirir. Cami aynı zamanda para kazanmak için bir işle meşgul olmak anlamına gelir. Şehirde görülen cami saygı duyulup, hürmet edilmesi gereken aile büyüklerine işaret eder. Günahsız birinin camiye girmesi çok güzel şeylere işaret eder. Ruhun ve bedenin temizliğine, adil olmaya, eline, diline ve beline hakim olmaya ayrıca dine duyulan sevgi ve saygıya işaret eder. Caminin tavanı ülke yöneticiliğinde en üst mevkide olan kişiyle olan samimiyete delalet eder.

Rüyada cami yaptırmak tıpkı gerçek hayatta cami yaptırmak gibi hayırlı bir iştir. Rüyasında cami yaptırdığını gören kişi büyük bir ilim adamı olabilir. Ayrıca cami yaptırmak rüya sahibinin umreye yapacağı ziyarete ve kendisi gibi dini bütün ve tüm dini vecibeleri yerine getiren biri ile yapacağı izdivaca işaret eder.

Rüyada camiye girdiğini görmek rüya sahibinin tövbe etme şerefine nail olacağına işaret eder. Eğer rüya sahibi camiden içeri girdiğini ve alnını seccadeye değdirerek Allah’a secde ettiğini görürse tövbe ederek hidayete erecektir. Eğer caminin kapıları açık ise bolluk, kapalı ise sıkıntıya delalet eder.

Rüya sahibinin camide öldüğünü görmesi çok hayırlı bir rüyadır. Bu rüyaya göre kişi bu dünyadan tüm günahlarından arınmış olarak tertemiz ayrılacak demektir.

Rüyada camide namaz kılmak güzel ve hayırlıdır. Rüya sahibi eğer camide namaz kıldığını ve namazını bitirme şerefine nail olduğunu görürse bu rüya sahibinin istediklerinin ve gönlünden geçen dileklerin gerçek olmasına işaret eder.

Mutlu bir hayata sahip olunacağına yorulur. Rüyayı gören kişinin, temiz bir ahlaka sahip olması sayesinde herkesin sevdiği ve saydığı bir kişi olacağına, bu sayede sıkıntıya düştüğü anlarda hemen herkesin yardıma koştuğuna, maddi ve manevi açıdan hiçbir sıkıntı çekmeyeceğine, kısa zamanda çok iyi işlere imza atacağına, kendisini hiç beklemediği ve düşünmediği kadar güzel bir işin başında bulacağına delalettir. Rüyada cami minaresi yapmak, güzel bir işin başlamasına vesile olmaya, topluma yararlı bir insan olmaya, iş konusunda sıkıntı çeken birine destek vermeye, Allah yolunda çok hayırlı işlere imza atmaya, fakir fukaraya yardım konusunda bir ortaklığa önayak olmaya  ve sorunların çözümü için adım atmaya alamet eder.

Rüya sahibinin, kendisine çok hayırlı ve kazançlı bir yol açacak bir ortaklığa gireceğine, bu ortaklık sayesinde hayallerinin büyük kısmını pek sıkıntı çekmeden gerçeğe çevireceğine, ailevi sorunlardan ötürü bir türlü üzerinde duramadığı işlere yakın zaman içinde tekrar döneceğine ve bu sayede hem ailevi sorunlarını çözmüş olacağına hem de işlerini yoluna sokacağına rivayet edilir. Rüyada cami inşaatı yapmak, çok uzun zamandan beri yapılan işte gelecek başarı haberleri sayesinde hem iş dünyasında hem toplum içerisinde saygın bir yere sahip olunacağı, sözü geçen ve her zaman el üstünde tutulan biri olunacağı, rahat bir hayat sürüleceği, dertlerin ve tasaların böylece sona ereceği ve akrabalarla iyi bir ilişki içinde olunacağı anlamına gelir.

Aile hayatında içinde bazı sebeplerle tartışmalar yaşanacağına ve bu sebepler yüzünden evliliğin zedeleneceğine yorulur. Yapılacak hatalar yüzünden işle ilgili olarak bazı dedikoduların ortasında kalınacağına, iş hayatında prestij kaybı yaşanacağına, rahatsızlıklar yüzünden çok zor zamanlar geçirileceğine ve can sıkıntısı yaşanacağına delalet eder. Kötü şans demektir. Rüyada cami yıkılması ve altında kalmak, yaşanan talihsiz durumlardan tam anlamıyla etkilenmeye, iş hayatında maddi açıdan ağır bir yara almaya, işlerin içinde çıkılmaz bir hal almasına, yakın bir akrabadan ya da arkadaştan görülecek ihanetten ötürü çok zor günler geçirmeye ve elde avuçta buluna üç kuruşla idare etmeye alamettir.

Güzel bir işin başına geçip birbirinden hayırlı ve iyi çalışmalara imza atılacağına, herkes tarafından takip edilen ve kıymet gören bir kişi olunacağına, aile içinde yaşanan tatsızlıkların sona ermesi için çalışılacağına, rahat bir hayata sahip olunacağına, dertlerin biteceğine, sıkıntıların aşılacağına, yeni bir hayata merhaba denileceğine ve kısa sürede çok mutlu olunacağına rivayet edilir. Rüyada cami avlusunda beklemek, gelecek bir haber üzerine birçok kişinin istediği ancak zor olduğu için kimsenin girmeye pek yanaşmadığı bir işe adım atılacağı, bu iş içinde gösterilecek azim ve kararlılık sayesinde yüksek verim alınacağı ve güzel bir işe sahip olunacağı anlamına gelir.

Kişi, kendisini seven ve gönülden bağlı kişilere iş konusunda liderlik edecek demektir. Ele geçen fırsatların çok akıllıca ve doğru yerlere yatırım yapılarak değerlendirilmesi sayesinde çok büyük çaba göstermeden istenilen şeylere ulaşılacağına, verilen  sözlerin tutulacağına, sevinilecek bir haber alınacağına ve aile hayatına adım atılacağına yorumlanır. Rüyada cami hocası olmak, yakın arkadaşlardan birinin yakın zamanda evlenmesi ile artık evlenme zamanının geldiğinin düşünüleceğine, bu yüzden bazı konularda çeşitli kararlar alınacağına, yapılan hataların tekrarlanmaması için bazı kişilerin fikirlerine başvurulacağına ve en hayırlı yolun seçileceğine yorulur. Tüm aileyi mutlu edecek bir işe girilecek demektir.

Başta dolaşan uğursuzluk kırılacak demektir. Uzun süren bir işsizliğin ardından girilen işte büyük bir sabır göstererek yüksek bir mevkiye terfi alınacağına, bu terfi sayesinde çok güzel bir hayatın kapılarının açılacağına, rahat bir nefes alınacağına, zararlı bir alışkanlığın terkedileceğine, yeni hobiler edinileceğine, yeni bir sosyal çevreye girileceğine ve hiç olunmadığı kadar mutlu olunacağına işarettir. Rüyada cami avlusunda toplananları görmek, sıkıntılı geçecek bir toplantının ardından alınmış olan kararlarla ilgili olarak üzüntü duyulacağına, iş arkadaşlarından biri ile ağız dalaşına girileceğine ve bazı istenmeyen olayların yaşanacağına delalet eder.

Rüyayı gören kişinin, hem kendi hayatını hem ailesinin hayatını çok büyük bir şekilde etkileyecek bir karar vermek zorunda kalacağına, bu kararla birlikte istediği şeylere kavuşurken başka şeyler kaybedebileceğine, rahat ettim derken çok sıkıntılı bir duruma düşebileceğine ve bu yüzden doğru karar vermesi gerektiğine yorulur. Rüyada cami arayan birini görmek, yakın bir akrabanın ya da arkadaşın zor zamanlar geçiren ve bu sebeple ruhen kötü bir durumda olan sevdiği bir kişiye destek olunacağına, sorunların kurtulması için elden ne geliyorsa yapılacağına ve hem kendisi için hem diğer insanlar için daha olumlu ve daha  sağlıklı düşünmesi için telkinde bulunulacağına tabir edilir.

Hayat içerisinde çok sevilen ve değer verilen bir kişi ile ilgili olarak kötü bir haber alınacağına, yapılan işten yarar yerine zarar görüleceğine, işlerin yaşanacak talihsiz bir durumdan ötürü kesileceğine, kurulan bir ortaklıktan ötürü başın kolluk kuvvetleri ile derde gireceğine, eşlerin ayrılacağına, aile içinde büyük tartışmalar yaşanacağına ve üzüntü duyulacağına işarettir. Rüyada cami yanması ve söndürmeye çalışmak, yaşanan bir ayrılığı sona erdirmek ve yıkılmak üzere olan bir yuvaya toparlamak için arabuluculuk yapılacağına, böylece eşlerin daha anlayışlı olmaları ve birbirlerini anlamaları konusunda yol gösterileceğine ve çocukların mağdur olmasının önüne geçileceğine alamettir. Sorunlar bir bir çözüm bulacak demektir.

Hayatla ilgili güzel bir karar verme aşamasına gelinecektir. İşle ilgili olarak kararsız kalmaya, birden fazla işten birini seçme konusunda karar vermeye, zorluklarla uğraşmaya, zararlı bir alışkanlıktan uzak durmaya, bazı konularda kurulacak ortaklık sayesinde başarılı sonuçlara varmaya, sevilen kişilerin zararlarını telafi etmeye, rahat bir nefes almaya ve en iyi şekilde karar vermeye yorulur. Rüyada cami avlusunda oturanları görmek, hiç olmadığı kadar zorluk yaratan bir işle uğraşıp o işten alnının akıyla çıkmaya, doğru yerde doğru karar vermeye, işleri yoluna sokmaya, kısa sürede çok yol almaya ve uzmanlaşmaya tabir edilir.  Ayrıca, Allah yolunda güzel işlere imza atmaya, yapılan çalışmalardan alınan paranın bir kısmını hayır işleri için kullanmaya, mutlu olmaya ve hayırlı bir kısmetle evlenip evlat sahibi olmaya işarettir.

Cami görmek, kutsal olan değerlere olan düşkünlük anlamına gelir. Toplum için önemi olan bu nedenle nesilden nesle adeta miras bırakılan ve bu amaçla yaşatılmaya çalışılması için uğraşılan gelenek, görenek ve örflerin birey tarafından da tasvip edildiğine ve bunların sürdürülmesi gerektiğine inandığına işaret eder. Bu, esasen çok güzel bir tutumdur çünkü kültürlerin,dillerin ve toplumların tarihinin unutulmaması adına şarttır. Cami objesi, bireyin vicdanen de son derece hassas kimse olduğunu gösterir. Bu rüyayı analiz ettiğimiz zaman rüyayı gören kişinin vicdanına ters olan hiç birşeyi yapmayacak kadar ahlaklı, inançlı ve dürüst bir kimse olduğunu da anlıyoruz.

Diğer benzer tabirler: camii

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
Rüyada Zılgıt Görmek

Rüyada Zılgıt Görmek

Haziran 15, 2017
197 views
Rüyada Zıbın Görmek

Rüyada Zıbın Görmek

Haziran 15, 2017
218 views
Rüyada Ziyaret Görmek

Rüyada Ziyaret Görmek

Haziran 15, 2017
195 views
Rüyada Ziyafet Görmek

Rüyada Ziyafet Görmek

Haziran 15, 2017
204 views
Rüyada Ekmek Hamuru Görmek

Rüyada Ekmek Hamuru Görmek

Haziran 15, 2017
280 views
Rüyada Zorla Evlenmek

Rüyada Zorla Evlenmek

Haziran 15, 2017
223 views
Rüyada Zorla Evlendirilmek

Rüyada Zorla Evlendirilmek

Haziran 15, 2017
219 views
Rüyada Zombi Görmek

Rüyada Zombi Görmek

Haziran 15, 2017
241 views
Rüyada Zorlanmak

Rüyada Zorlanmak

Haziran 15, 2017
213 views
Rüyada Zülfikar Görmek

Rüyada Zülfikar Görmek

Haziran 15, 2017
182 views
Bunlar da var!
Rüyada Felçli Görmek

Rüyada Felçli Görmek

Haziran 15, 2017
187 views
Rüyada Odun Taşımak

Rüyada Odun Taşımak

Haziran 15, 2017
196 views
Rüyada Mantar Yemek

Rüyada Mantar Yemek

Haziran 15, 2017
175 views
Rüyada Bağcık Görmek

Rüyada Bağcık Görmek

Haziran 15, 2017
198 views
Rüyada Davet Görmek

Rüyada Davet Görmek

Haziran 15, 2017
198 views
Rüyada Tabut Görmek

Rüyada Tabut Görmek

Haziran 15, 2017
255 views
Rüyada Yanan Ev Görmek

Rüyada Yanan Ev Görmek

Haziran 15, 2017
185 views
Rüyada Lokum Yediğini Görmek

Rüyada Lokum Yediğini Görmek

Haziran 15, 2017
192 views
Rüyada Paraşütle Atlamak

Rüyada Paraşütle Atlamak

Haziran 15, 2017
190 views
Rüyada Şal Görmek

Rüyada Şal Görmek

Haziran 15, 2017
164 views
Rüyada Öğrenci Olmak

Rüyada Öğrenci Olmak

Haziran 15, 2017
212 views