Rüyada Saça Kına Yakmak

Rüyada Öleceğini Görmek

Rüyada Namaz Kılmak

Rüyada Loş Görmek

Rüyada Babasının Öldüğünü Görmek

Rüya Tabirleri Haziran 15, 2017
224 views

Rüyada babasının öldüğünü görmek, olumsuz bir rüya olarak algılansa da durum böyle değildir. Rüyanın delalet ettiği konu, ömür uzunluğu ve sağlıktır. Babanızın bir sağlık sorunu mevcutsa, bu konuda pozitif anlamda gelişmeler olacağı düşünülmelidir. Ömrünün uzun olması da yine bu rüya ile ilgili yorumların başında gelmektedir. Rüyanızda bir başkasının babası için ölüm haberi aldıysanız, tanıdı birisi olması durumunda, babası için sağlıklı günlere işarettir. Tanımadığınız birisinin babası hakkında alınan ölüm haberi ise sizin sağlıklı bir döneme gireceğinizi gösterir.

Baba hem aile hem de akraba çevresini işaret eden bir kişidir. Rüyanızdaki anlamı da aile ya da akraba çevresinden bir kişinin sağlığının düzelmeye başlayacağı şeklindedir. Bir hasta mevcuttur ve sağlığı ile ilgili güzel durumlar yaşanacaktır. Konuyla ilgili yaşanan mutsuzluk ve hüzün de ortadan kaybolacaktır.

Aile içindeki sorunların öne çıktığı bir rüya olarak görülmektedir. Ailenizde çeşitli sorunların olduğu ve bu durumun son bulacağına işaret edilir. Bu konuda sizin de önemli bir katkınızın olacağı, rüyanın anlamları arasında bulunmaktadır. Bu konuda yaşanacak olan olumlu olaylar, aile bağlarının çok daha güçlü olmasını sağlayacaktır.

Genel olarak aileniz tarafından umut kesilmiş olan bir konuda, yeni gelişmelerin olacağına delalettir. Bu gelişmelerin maddi anlamda olması beklenmelidir. Bir konuda, hiçbir beklentinin kalmadığı düşünülürken, lehinize durumlar yaşanmaya başlanacaktır. Maddi olarak güzel bir rüya olmasının yanı sıra, başarı konusunda da öne çıkmaktadır. Aile bireylerinin başarıları, bu rüyadan çıkarılabilecek olan yorumlar arasında bulunur.

Aile ve akrabalarınız arasında yaşanmakta olan tatsızlıkları gösterir. Bu tatsızlıklar, rüyanızın ardından geçecek birkaç aylık sürede son bulacaktır. İyiye yorulan ve “barış” işaretli bir rüyadır.

Aksine yorumlanması gerekir ve kişinin aile üyelerinin elde edeceği başarılarla mutluluk duyacağını, anne ve babasının göğsünü kabartacak, kendisiyle gurur duymalarını sağlayacak işler yaptığının ifadesidir. Gerçek hayatta babasını kaybetmiş insanların bu rüyayı görmeleri, babaları hayattayken onları mutlu edecek işler yapıldığına ve dua alındığına yorumlanır.

Babasının cinayete kurban gittiğini görmek, akrabalar içinde haneye fenalık yapmak isteyen kimselerin bulunduğuna dikkat çeker. Kişinin kendisi dışında, aile üyeleri hakkında da ileri geri konuşarak huzursuzluk yayan bir tanıdığın son zamanlarda rüya sahibinin canını sıkmaya başladığını, bu kimseyle uygun şekilde konuşarak sorunların çözüleceğini ifade eder.

Umulmadık bir darbenin, sevilen insanların düşmanla birlik olup kişiye sırt çevirmelerinin işaretini veren rüya, kolay para kazanmak için illegal yollara sapan kişilerin başlarına gelecek musibetlerden sonra akıllanacaklarını ve bundan sonraki hayatlarında bu acı tecrübeyi unutmadan hareket edeceklerini delalet eder.

Kayıp insanların bulunacağı, hastalıkların iyileşeceğini bildiren rüya, kan görüldüğü için iyi şekilde yorumlanmalıdır. Özellikle ailesinde yaşlı ve rahatsız kimseler varsa, bu kimselerin güç, kuvvet kazanmalarının rüya sahibini mutlu edeceğini, dürüstlüğünü ve doğruluğunu kaybetmeden davranan kişinin sorunlarla baş etmekte hiç zorlanmayacağını işaret eder.

Babasının denizde boğularak öldüğünü gören kimseler, fazla hesapsız davrandıkları için borçlarını artırırlar ve stres yaşarlar. Gelecek planlarının dışına çıkıldığı konusunda uyarı veren rüya, ele geçen paranın har vurup harman savrulması neticesinde gelecek dönemlerde maddi sorunlar yaşanacağını, tedbir almak suretiyle borçlu durumlardan kurtulabilecek olan rüya sahibinin, kısa bir süre kemer sıkması gerektiğini öğütler.

Ailevi sorunların kişiyi çok rahatsız ettiği, uykularını kaçırdığı bir dönemi bildirir. Aynı zamanda aile üyelerinin yanlışlarına şahit olmak, hatalı hareketlerinden rahatsızlık duymak, onları doğru yola çekmek için çaba harcamak demektir. Babasının kendisini asarak öldürdüğünü görmek, akrabalardan duyulacak zehir zemberek sözlere içerlemek anlamındadır. Babasının kendisini vurarak öldürdüğünü görmek ise, aile içinde kalması gereken kötü bir olayın herkesin diline düşmesi nedeniyle yaşanacak utanca ve üzüntüye yorumlanır. Babasının yüksek bir binadan atlayarak kendisini öldürdüğünü görmek ise, elde edilen mevkiyi taşıyamayacak olmaya, maddi rahatlık nedeniyle yanlış yollara sapmaya ve günaha düşmeye alamet eder.

Rüya sahibinin bugüne kadar sadece kendini düşünerek hareket ettiğini ve ailesini geri plana attığını bildiren rüya, yaşanan kötü bir hadise sonrasında kişinin bu huyundan vazgeçeceğini, anne ve babasına hürmet göstereceğini, iyi bir evlat olabilmek adına çabalayacağını tabir eder.

Rüya sahibinin Allah’a, Kuran’a ve İslami kurallara riayet ettiğine, anne-babasını üzmediğine ve onların helalliğini aldığına, haramdan uzak kazancıyla mutlu yaşayacağına yorumlanır. Gerçekte de babası vefat eden kimseler için yapılacak bir hayra ve babaları adına okutacakları mevlite işaret eder.

Ses getirecek, büyük yankı bulacak bir iş yaparak, önemli başarılara imza atmak anlamındadır. Rüya sahibinin babasının işini devralması, onun yarım bıraktıklarını tamamlaması, düşmanlarına koz vermemesi manasında olan rüya, aileye zarar vermek isteyen kimselerin emellerine ulaşamayacaklarına, nazara gelinse de asla pes edilmeyeceğine yorumlanır.

Çok güzel, hayırlı bir rüyadır ve babası vefat etmiş kimselerin kabirlerinin huzur içinde olduğuna, ahiret hayatlarının iyiliğine ve cennete nail olacaklarına yorumlanır. Vefat eden aile büyüklerini cennette görmek, huzura ermek, sıkıntılardan muaf kalmak, hastalanmadan, sağlık içinde geçirilecek uzun ömürde, her isteğe kavuşmak manasındadır.

Konuşulanları hatırlamak önemli olduğundan, yorumu da bu şekilde yapmak gerekir. Hoşa giden, güler yüzlü bir konuşma yapmak, babasının kişiden razı olduğunun göstergesidir ve hayattayken evladından hayır gördüğüne, kendisine saygılı davranıldığına, gözünün arkada kalmadığına alamet eder. Rüya sahibinin başkalarına ihtiyaç duymadan da yolunu bulabileceğine, doğru olanı seçeceğine ve aldığı kararların kendisini ileri taşıyacağına tabir edilir.

Rüya sahibinin dinini, inancını, manevi hayatını boşladığına ve bu durumun ailesini üzdüğünü ifade eder. Babası gerçek hayatta vefat etmiş olanlar için de, ruhlarının huzursuz olduğunu, evlatlarının yanlışlarından, günah işlemelerinden dolayı kabirlerinde sıkıntı çektiklerini ifade eder. Kişinin hayatına dikkat etmesi, inancına dört elle sarılıp, Allah’a günahlarının affı için yalvarması gerektiğinin ifadesidir.

Hayırlı bir evlat olarak ailesinin yüzünü hem bu dünyada, hem de ahirette güldürecek olmaya müjde verir. Kişinin sağlığının da yerinde olacağına, eşi ve çocukları ile çıkacağı bir yolculuktan güzel haberlerle döneceğine, iş yaşantısındaki aksiliklerin, sorunların tez zamanda ortadan kalkacağına alamet eder.

Güvenilen biriyle arada çıkan ihtilaflı durumlara, yaşanan bir fikir çatışması neticesinde oluşacak problemlere ve tartışmalara alamet eder. Rüya sahibinin kötü niyetli olmasa dahi, bazı durumlarda bencilliği ve konfor düşkünü olması nedeniyle helal olmayan paraya el uzattığını da bildirdiği gibi, kişinin rızkını yalnızca helal işlerden kazanması gerektiğini işaret eder.

Kendisini vefat etmiş babasının dövdüğünü gören kimseler yaptıkları bir hata nedeniyle ciddi bir eleştiri alırlar. Aile üyelerinin sırtını dönmelerine neden olacak bir günah işlemek ve yalnız kalmak anlamında olan rüya, aklını başına alması gereken rüya sahibinin, bozuk ahlaki değerlere sahip olan çevresi yüzünden iş ve aile hayatını olumsuz şekilde etkilediğini tabir eder.

Ailevi bir kavganın çok fazla büyüyeceğini, işin içine tanıdıklar, eş, dost ve akrabaların da girmesiyle meselenin daha da büyüyeceğini, pek çok kişinin birbirine kötü konuşmalar yapması yüzünden hane içinde huzur kalmayacağını bildirir. Kavgalarla, stres içinde geçecek bu dönemin kişinin iş hayatına da kötü tesirlerde bulunacağına yorumlanır.

Yapılan bir hatanın kişiyi ruhen üzdüğüne, kendi içine kapanacağına, keyifsizliğinin dışarıdan fark edileceğine yorumlanır. Para konularında sıkıntısı olanların ailelerinden yardım istemedikleri ve aşırı gururlu davrandıkları için sıkıntılarını uzun süreler çekmek zorunda kalacaklarına delalettir.

Babadan kalan malların doğru şekilde değerlendirilmesine, kişinin kazancında kayıplar meydana geleceğine yorumlanır. Üst üste hata yapan, kimseyi dinlemeyen ve kötü arkadaş çevresine sahip olan evlatlar nedeniyle acı çekmek anlamına da gelir.

Üzücü, keder dolu bir haberle hane halkının yüreğine düşecek ateşe yorumlanan rüya, yaşlı kimseler için vefata alamettir. Diğer yandan bir türlü çözülemeyen, ailedeki herkesi yakından ilgilendiren bir problemin tamamen çözüleceğine, sorunların köklü şekilde ortadan kalkacağına da delalettir.

Sevilen insanların ölümlerini kabul etmemek, onların ölmeleri düşüncelerine dahi katlanamamak manasında olan rüya, kişinin ölüm kavramıyla baş etmekte zorlandığını ifade eder. Bu rüya, aile üyelerini kaybetmiş insanların sıklıkla gördüğü rüyalardan olduğu gibi, ölen kimseyle iletişim kurmak istemenin, ona söylenmek istenen sözlerin varlığının da tabiridir. Babaya olan düşkünlükten ve sevgiden kaynaklanan bir kaybetme korkusuna da işaret eder.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
Rüyada Zılgıt Görmek

Rüyada Zılgıt Görmek

Haziran 15, 2017
225 views
Rüyada Zıbın Görmek

Rüyada Zıbın Görmek

Haziran 15, 2017
240 views
Rüyada Ziyaret Görmek

Rüyada Ziyaret Görmek

Haziran 15, 2017
214 views
Rüyada Ziyafet Görmek

Rüyada Ziyafet Görmek

Haziran 15, 2017
224 views
Rüyada Ekmek Hamuru Görmek

Rüyada Ekmek Hamuru Görmek

Haziran 15, 2017
307 views
Rüyada Zorla Evlenmek

Rüyada Zorla Evlenmek

Haziran 15, 2017
249 views
Rüyada Zorla Evlendirilmek

Rüyada Zorla Evlendirilmek

Haziran 15, 2017
238 views
Rüyada Zombi Görmek

Rüyada Zombi Görmek

Haziran 15, 2017
263 views
Rüyada Zorlanmak

Rüyada Zorlanmak

Haziran 15, 2017
236 views
Rüyada Zülfikar Görmek

Rüyada Zülfikar Görmek

Haziran 15, 2017
207 views
Bunlar da var!
Rüyada Ablasını Görmek

Rüyada Ablasını Görmek

Haziran 15, 2017
197 views
Rüyada Haç İşareti Görmek

Rüyada Haç İşareti Görmek

Haziran 15, 2017
203 views
Rüyada Açık Kapı Görmek

Rüyada Açık Kapı Görmek

Haziran 15, 2017
211 views
Rüyada Cenaze Namazı Görmek

Rüyada Cenaze Namazı Görmek

Haziran 15, 2017
228 views
Rüyada Nar Toplamak

Rüyada Nar Toplamak

Haziran 15, 2017
223 views
Rüyada Raf Görmek

Rüyada Raf Görmek

Haziran 15, 2017
263 views
Rüyada Çamurlu Su Görmek

Rüyada Çamurlu Su Görmek

Haziran 15, 2017
257 views
Rüyada Saç Kılı Görmek

Rüyada Saç Kılı Görmek

Haziran 15, 2017
221 views
Rüyada Kabristan Görmek

Rüyada Kabristan Görmek

Haziran 15, 2017
189 views
Rüyada Islak Mendil Görmek

Rüyada Islak Mendil Görmek

Haziran 15, 2017
201 views
Rüyada Zorla Evlenmek

Rüyada Zorla Evlenmek

Haziran 15, 2017
249 views